Загалом до кінця року планують встановити 18 оригінальних світильників.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Євген Мушкін, директор Національного експоцентру.

«Ми продовжили відродження ліхтарів на центральній площі ВДНГ. Цього року центральна площа буде нарешті знову, через багато років, із рідними ліхтарями! Тільки тепер, як новенькими», – зазначив Євген Мушкін.

У прес-службі експоцентру розповіли, що загалом до кінця року встановлять 18 оригінальних світильників, передає «Хмарочос».

До слова, ліхтарі 1950-х років демонтували восени 2015 року через аварійний стан. Тоді через великі борги у ВДНГ не було коштів на реконструкцію, проте лишати ліхтарі в тому стані було небезпечно для людей.

Відтак, керівництво ВДНГ на місці оригінального освітлення встановило новий ліхтар, що викликало обурення та критику киян.

«Так, критикували через встановлення нового ліхтаря. І хоча ліхтарі – це лише частина архітектурного ансамблю та пам’ятки архітектури, що сама собою не є пам’яткою, ми прислухались до коментарів архітекторів та реставраторів і прийняли рішення відреставрувати старі ліхтарі на центральній площі. Це значно дорожче, але це правильно», – розповіли у прес-службі ВДНГ.

На сайті ВДНГ відкрили благодійний збір коштів – допомогти відновити освітлення міг будь-хто охочий. За певний час експоцентр зміг отримати донатів на 1 599 708 гривень. Наразі на реставрацію вже витратили 3 340 055 гривень.

Під час ремонту відреставрували тумби ліхтарів, використали рідні плафони, встановили нові стовпи та додали нові джерела світла. Наступним етапом, кажуть у ВДНГ, буде створення ідентичних декоративних елементів.

Цікаво, що оригінальний ліхтар на ВДНГ був спеціально розроблений Держінститутом проектування міст у 1950-х роках. Висота ліхтаря – 10 метрів. Опора конструкції підтримується візерунчастою чавунною деталлю. Сам ліхтар увінчується чавунним шпилем у вигляді колоса.

Нагадаємо, нещодавно в Маріїнському парку засвітили відреставрований ліхтар із минулого століття. Старовинні ліхтарі в Маріїнському парку демонтували у грудні 2019 року. Їх замінили новими, іспанського виробництва. Проте кияни не вподобали таке рішення. У відповідь активісти та мешканці почали складати список і мапу автентичних історичних ліхтарів у місті.

Фото: фейсбук