Реставрацію оплачували за програмою співфінансування.

В будинку по вулиці Бульварно-Кудрявська, 19, що у Шевченківському районі, відновили історичний фасад, включно з декоративними елементами раннього модерну. Про це повідомляє Facebook-сторінка Шевченківської РДА.

Вартість реставрації склала 1,3 мільйона гривень, 30% з яких профінансовано самими співвласниками будинку.

«Нам знадобилося 2 роки аби реалізувати цей проект. Спочатку була розроблена із дотриманням всіх процедур науково-проектна документація, яка потім пройшла всі узгоджувальні етапи у відповідних інстанціях. А потім ми займалися основним питанням – це фінансування... Також, за рахунок економії бюджетних коштів, ми встигаємо до кінця року завершити роботи з капітального відновлення покрівлі на цьому об’єкті» — повідомив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

З ініціативою відновити фасад в його історичному вигляді виступили жителі будинку: «Ми розуміємо складність питання щодо виділення коштів з міського бюджету на такі програми, тому і вирішили із сусідами вийти з пропозицією до місцевої влади включити наш будинок в програму співфінансування. Почали з того, що за свої кошти розробили науково-проєктну документацію. І як результат – у 2020 році ми отримали відновлений фасад, разом ми повернули й зберегли історичний вигляд об’єкта культурної спадщини, видатного зразка раннього модерну» — додає голова ініціативної групи від мешканців будівлі Олександр Левак.

Житловий будинок на  Бульварно-Кудрявській, 19 – пам’ятка архітектури місцевого значення, побудований у 1909-1910 роках за проектом архітектора Мартина Клуга як житловий. Будинок цегляний чотириповерховий з підвалом, має проїзд до подвір’я, прикрашений ліпниною фасад.

Тим часом, стало відомо, про що домовились інвестори «Аркади» з містом.

Фото: фейсбук