У зловживаннях звинувачують колишню очільницю ДП "Укрмедпроектбуд" та екс-керівника приватного підприємства, що не доставило для лікарні обладнання, за яке отримало гроші авансом.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна рпокуратура (САП).

Зазначається, що 8 вересня 2021 року за результатами досудового розслідування детективів НАБУ, прокурорами САП скеровано до суду обвинувальний акт про обвинувачення колишньої очільниці ДП “Укрмедпроектбуд” та колишнього керівника приватного підприємства – генпідрядника.

Їх звинувачують у зловживаннях під час проведення закупівлі інженерного та технічного обладнання під час будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Сума завданих збитків – понад 30 млн гривень.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що державне підприємство «Укрмедпроектбуд», яке виступало замовником робіт з будівництва НДСЛ «Охматдит», за бюджетні кошти замовило у приватного товариства інженерне та технічне обладнання (зокрема ліфти та модулі теплових пунктів), для будівництва та оснащення вказаного лікувального закладу. Відповідно до умов укладених договорів державним підприємством було проведено розрахунки з генпідрядником шляхом 100% авансування, що становило понад 30 млн гривень, проте у подальшому вказане інженерне та технічне обладнання не було доставлено та взагалі відсутнє до цього часу», – зазначає САП.

Не дивлячись на відсутність обладнання, у 2013 році очільниця державного підприємства (до цього вона була директором підприємства – генпідрядника), підписала видаткові накладні, відповідно до яких вона нібито прийняла від генпідрядника вказане обладнання, за яке вже було сплачено авансові платежі у повному обсязі.

У матеріалах САП зазначено, що директорка діяла з метою отримання неправомірної вигоди іншими юридичними особами, за пособництва тодішніх керівників підприємств генпідрядника та підрядника.

У подальшому генпідрядник і підрядник вчинили низку дій, аби приховати той факт, що обладнання доставлене не було.

Наразі триває досудове розслідування. Однак обвинувальний акт щодо колишньої очільниці держпідприємства та екс-керівника приватного підприємства скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Дії директорки кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України, колишнього керівника приватного підприємства – генпідрядника – за за ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.2 ст.28, ч.1 ст.366 КК України.

Нагадаємо, у червні цього роу з’явилась інформація, що київський “Охматдит” МОЗ зробив опорною Covid-лікарнею – начебто щоб купити обладнання на 1,2 мільярда без тендеру.

Фото: Фейсбук