Рішення Київради передбачає приєднання восьми дитячих спеціалізованих санаторіїв до комунального підприємства «Київська міська дитяча клінічна туберкульозна лікарня».

У столиці шляхом реорганізації кількох санаторно-курортних закладів створять «Центр реабілітації для дітей». За відповідне рішення проголосувало 89 депутатів Київської міської ради, повідомляє сайт КМДА.

Як зауважила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, це дозволить підвищити якість послуг із реабілітації та оздоровлення дітей із захворюваннями кардіологічного, гастроентерологічного, пульмонологічного та інших профілів більше, ніж для 11 тисяч дітей.

«На сьогодні у Києві потребують реабілітації та оздоровлення більше 11,3 тисячі дітей із захворюваннями кардіологічного, гастроентерологічного, пульмонологічного та інших профілів, які перебувають під наглядом лікарів амбулаторних закладів. Тож міська влада прагне покращити якість послуг у відповідних санаторно-курортних закладах, а також забезпечити безперервний процес надання таких послуг», – розповіла Ганна Старостенко.

Крім того, з її слів, оптимізація витрат на утримання закладів й укладання договору з НСЗУ, зокрема на закупівлю послуг з реабілітації дітей, дозволить знизити навантаження на бюджет Києва, залучити додаткове державне фінансування та інвестувати у розвиток санаторіїв.

Серед найбільших переваг функціонування «Центру реабілітації для дітей» Старостенко виокремила забезпечення системної реабілітації та лікування дітей, які знаходяться під амбулаторним наглядом лікарів, створення єдиної системи управління якістю надання послуг та управління персоналом, а також гнучкої системи розподілу ресурсів між закладами та можливість зміцнювати їх матеріально-технічну базу.

Водночас, голова Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург вважає, що прийняття такого рішення дозволить забезпечити безперервність надання послуг із реабілітації дітям столиці і покращити рівень надання цієї послуги, а також розширити перелік реабілітаційних напрямів та зробити їх доступнішими.

За її словами, відбудеться це за рахунок поліпшення матеріально-технічної бази санаторно-курортних закладів і матеріального забезпечення їхнього персоналу. А також завдяки ефективному використанню наявних матеріальних і кадрових ресурсів, поліпшенню показників якості через створення економічно обґрунтованої моделі організації служби.

«Ще три роки тому ми поставили за мету, що основним напрямом розвитку санаторно-курортних закладів має стати організація повноцінного відновлювального лікування із розширенням переліку профілів медичної реабілітації. Адже це не тільки ефективний засіб відновлення порушених функцій, але й важливий засіб вторинної профілактики. Проте наразі розвивати цю галузь ми можемо винятково за рахунок  місцевого бюджету, оскільки санаторне лікування, на жаль, не включено державою до програми медичних гарантій», – розповіла чиновниця.

Прийняття відповідного рішення Київради, за її словами,  зменшить навантаження на міський бюджет, адже створений Центр зможе укласти договір із Національною службою здоров’я України, зокрема, на надання послуг із реабілітації дітей.

Також співробітники Центру зможуть отримувати від міста щомісячну безповоротну фінансову допомогу (лікарі – 5000 грн, медсестри – 4000 грн, а молодший медичний персонал – 2000 грн): так само, як наразі її отримують співробітники медзакладів, що вже перетворили на КНП.

«А головне – єдина система управління якістю надання медичної допомоги та створення гнучкої системи розподілу ресурсів між підрозділами закладу дадуть змогу вийти на новий якісний рівень реабілітації та лікування дітей столиці», – підсумувала Гінзбург.

В КМДА наголошують, що рішення Київради передбачає приєднання восьми дитячих спеціалізованих санаторіїв «Орлятко», «Озерний», «Ялинка», «Лісний», «Лісова поляна», «Салют», «Ластівка» та «Дружний» до комунального некомерційного підприємства «Київська міська дитяча клінічні туберкульозна лікарня», а також його перейменування на «Центр реабілітації для дітей».

Як ми повідомляли, днями Київрада прийняла рішення про виділення коштів на оздоровлення дітей Київської області.

Фото: Unsplash