Коли саме стався злочин, встановити складно.

На Байковому кладовищі у Києві зі старовинного склепу украли металеві ажурні двері початку ХХ століття. Про це повдіомляє у своєму Facebook краєзнавець Антон Короб.

За словами чоловіка, повідомлення про викрадення дверей надійшло ще кілька місяців тому, але нині він переконався у цьому особисто.

«Елегантні ажурні металеві двері були визначним зразоком художнього ковальства у стилі модерн. Плавні, тягучі лінії, які відображають естетику ар-нуво, переплітаючись, утворювали хрест вишуканого малюнку» — йдеться у дописі.

Визначити приблизний час зникнення, зі слів Короба, важко. Він зазначає, що відповідальність за збереження дверей несла адміністрація кладовища.

«Склеп розташовано в центрі цвинтаря, тому тягти метал безхатченкам звідси нема сенсу, оскільки багато металевих елементів похованоь є на периферіі Байкового кладовища, а ризик бути поміченим тут більше. Тому будь-які, імовірні у цих випадках, виправдання від «гробарів» щодо ролі бомжів у викраденні металевої хвіртки з центральної дільниці цвинтаря будуть очевидним лукавством» — вважає він.

Як ми повідомялли, на початку літа на Байковому двоє вандалів розвалили пам’ятник українському вченому.

Фото: Фейсбук