Зокрема закінчують роботи в будівлі Казарми та поблизу Микільської брами.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Kyiv Arsenal.

У дописі зазначили, що наразі на Арсенальній площі майже повністю реконструювали всі історичні об’єкти. Зокрема закінчують відновлення будівлі Казарми, а також тривають роботи поблизу Микільської брами. На ній, до слова, відновили голови левів, зберегли солдатські графіті початку ХХ ст. і відновили замок, яким запиралися ворота.

Важливо, що колись загороджене парканом місце в центрі столиці тепер доступне для всіх охочих.

Окрім цього, на території Арсенальної площі провели масштабні ремонтні роботи з укріплення споруджень:

  • фундамент збудованої на схилах Казарми, яка через складний ландшафт має ризик зсувів, зміцнений 487-ма 12-метровими колонами;
  • внутрішнє склепіння будівлі Казарми укріпили металоконструкцій загальною вагою 90 тонн;
  • підпірну стінку підсилили 35 колонами;
  • перебудували покрівлю будівлі.

«Реконструкція фасаду повернула Казармі і початковий історичний вигляд: червону радянську штукатурку обдерли, відкривши для всіх давню особливість київської архітектури ХІХ ст. – жовту цеглу. Саме цей матеріал був візитівкою нашого міста у давнину, і тепер ми можемо бачити, як виглядали давні будівлі щонайменше 200 років тому», – повідомили в дописі.

Цікаво, що старовинна архітектурна пам’ятка тепер не є закритим «режимним об’єктом», а невдовзі вона стане цілком доступною для відвідувань усіма охочими. Водночас усі, хто захоплюється старовиною і фортифікацією, тепер матимуть змогу зблизька вивчати особливості будови й декоративних деталей цього унікального об’єкту.

На фото можна побачити оновлену Микільську браму й Казарму на перешийку.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що з’явиться біля будівлі колишньої військової комендатури після реконструкції Арсенальної площі.

Фото: фейсбук