Йдеться про російсько-діаспорне видання роману у Парижі, початкова ціна якого на аукціоні становила всього 30 гривень.

Про це повідомив засновник проекту “Історична правда”, журналіст Вахтанг Кіпіані.

Зокрема, його здивувало, що хтось заплатив такі гроші за видання письменника, який не любив український націоналістичний рух у той час, як емігранській видання українських письменників на цьому ж аукціоні розходились за значно менші гроші.

Поки український фейсбук за будь-якої нагоди хейтить Булгакова, на українському аукціоні російсько-діаспорне видання “Майстра і Маргарити” пішло за 26 тисяч гривень при старті в 30 гривень. Як багаторічний покупець книг – не пригадую, щоб післявоєнне видання якогось українського автора коштувало хоч десять тисяч (такі ціни бувають на книги 1920-1930-х, але і тут нечасто). Емігрантські видання Стуса, Бердника, Руденка та інших літераторів оцінюються ринком у рази дешевше“, – зауважив журналіст.

Йдеться про аукціон Violity – майданчик для продажу і покупки антикваріату та інших ексклюзивних предметів колекціонування. Майданчик засновано в Україні в 2005 році. Щодня на Violity продаються і купуються тисячі лотів. В день на Violity виставляється більше 200 000 лотів. Найпопулярніші категорії товарів: монети, ікони, срібні антикварні речі, порцелянові статуетки, ордена і знаки СРСР, наручний годинник, живопис, іграшки.

Зазначимо, Михайло Булгаков народився і виріс у Києві – на Воздвиженці. Проте після того, як  1919 році він був мобілізований до Дієвої армії УНР, з якої дезертирував і невдовзі приєднався до білогвардійців генерала Денікіна, він висловив свою нелюбов до українського націоналістичного руху у романі “Біла гвардія”.

Нещодавно адміністрація музею Булгакова, що на Андріївському узвозі, розкритикувала статтю письменниці та публіцистки Оксани Забужко. Хоча стаття опублікована на сайті “Радіо Свобода”, музей вирішив відреагувати на неї, оскільки вона “досі залишається популярною”.

Зокрема, у статті “Цей проклятий «квартирный вопрос»” Забужко називає Михайла Булгакова “пропагандистом”, який у романі “Біла Гвардія” та п’єсі “Дні Турбіних” навмисне змішав “фікшн та нон-фікшн”, реальність з вигадкою.

Фото: Фейсбук