Це той будинок із красивими дверима, які відносять до 20-ти історичних дверей, вартих уваги туристів.

Про руйнування даху в історичному будинку на Андріївському узвозі, 18 повідомляє рух “Чесно“.

Обвал даху означає, що з кожними опадами вода руйнуватиме історичну спадщину зсередини.

Двері цього будинку декоровані композицією у вигляді двох портиків з накладними неоренесансними деталями, через що їх вносять до 20-ти історичних дверей, які варто побачити у Києві“, – зазначається у дописі руху “Чесно” на Facebook.

Повідомляється, що у цьому будинку раніше перебували 18 художніх майстерень, але згодом художників виселили. Раніше журналісти програми “Схеми” знайшли рішення Київради 2010 року часів мера Києва Леоніда Черновецького, яким дозволено проведення грошової оцінки землі під будинками для її подальшого продажу ТОВ “Авіантбуду” із таким формулюванням: “для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових апартаментів з офісним центром, закладами торгівлі, громадського харчування та підземним паркінгом“.

Тобто на місці будинку впритул до “Театру на Подолі” може цілком вирости якийсь черговий заклад харчування“, – зазначають у “Чесно”.

Kyiv Media

Цікаво, що подільська прокуратура виявила незаконність відчуження будинку на Андріївському, 18. Прокуратура наклала арешт та звернулася до Господарського суду Києва в інтересах міської адміністрації “щодо визнання недійсними розпоряджень, договорів та визнання права власності на будинок”. Але тоді суди по цій справі відмовили у задоволенні позовних вимог.

Видання Kyiv Media готує запити до КМДА з проханням роз’яснити ситуацію з будинко та як місто планує вчиняти з цією будівлею.

Будинок №18 на Андріївському узвозі збудовано в 1891 році за проектом архітектора Андрія Крауса. Будинком тоді володіла родина ювеліра Йосифа Ребенка. Він був звичайним робітником у поляка-ювеліра Ярославського. Після смерті Ярославського за Йосифа Ребенка вийшла його вдова. Будинок Йосифу належав до самої смерті, а він помер в 1943 році, під час Другої Світової війни.

Нагадаємо, Гостиний двір у Києві відходить Міністерству культури. На пам’ятку також претендувала КМДА.

Фото: Фейсбук