Вони закликали росію повністю вивести свої військові сили та техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Про це повідомили Міністри закордонних справ країн G7 та Верховний представник Європейського Союзу.

Після зустрічі в НАТО вони засудили “найрішучішим чином” звірства Росії у Бучі та низці інших українських міст.

За їх словами, зображення загиблих мирних жителів, жертв тортур і очевидних страт, а також повідомлення про сексуальне насильство та руйнування цивільної інфраструктури показують справжнє обличчя жорстокої загарбницької війни Росії проти України та її народу. Масові вбивства в місті Буча та інших містах України будуть внесені до переліку звірств і грубих порушень міжнародного права, в тому числі міжнародного гуманітарного права та прав людини, скоєних агресором на українській землі.

“Сьогодні у присутності міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби ми висловили щиру солідарність з українським народом та глибокі співчуття жертвам цієї війни та їхнім родинам. Ми підкреслюємо нашу непохитну підтримку України в межах її міжнародно визнаних кордонів і висловлюємо нашу готовність надавати подальшу допомогу, в тому числі військовою технікою та фінансовими засобами, щоб дозволити Україні захиститися від агресії Росії та відбудувати Україну”, – зазначили у заяві.

І додали, що відповідальні за ці жахливі дії та звірства, включаючи будь-які напади на цивільне населення та руйнування цивільної інфраструктури, будуть притягнуті до відповідальності та переслідувані.

“Росія має негайно виконати юридично обов’язковий розпорядження Міжнародного суду ООН (МС) про припинення військових операцій, які вона розпочала 24 лютого 2022 року на території України. Крім того, ми закликаємо Росію повністю вивести свої військові сили та техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – зауважили у повідолменні.

І пояснили, що застерігаюь Росію від будь-якого використання хімічної чи біологічної зброї.

Фото: Фейсбук