Школа економіки Милованова отримала 1,68 мільйона гривень за незрозумілі послуги від «Укроборонпрому». Того ж дня Милованова було призначено до наглядової ради концерну.

Колишній міністр економіки України, директор Київської школи економіки Тимофій Милованов викликав на дебати блогера та редактора сайту Цензор.Нет Юрія Бутусова. Про це Милованов написав у своєму Facebook.

Він вважає, що Бутусов несправедливо звинуватив школу економіки в отриманні хабаря (1,68 мільйона гривень) від підприємства «Спецтехноекспорт», що входить до концерну «Укроборонпром». Милованов запропонував блогеру дебати «за правилами дзеркальними до правил дуелей 19го сторіччя».

«Якщо виграє Бутусов, ми разом ідемо в НАБУ. Він пише заяву, а я даю свідчення. Якщо хабаря немає і Бутусов програє дуель (а я впевнений що так і буде, бо правда за мною), то Бутусов на камери віджимається від полу (чисто без малювання) 20 разів і голосно говорить «Я крикуха і еропка» — написав він.

Чи погодився Бутусов на таку пропозицію, поки невідомо.

Нагадаємо, Юрій Бутусов сьогодні ж у Facebook повідомив, що навчальний заклад Милованова отримав 1,68 мільйона гривень від «Спецтехноекспорт» на проведення дослідження, тема якого ніде не вказується, і яку відмовився розкривати сам Милованов у переписці з журналістами. Бутусов вважає, що таким чином бізнесмен отримав хабаря за те, що його було призначено членом наглядової ради «Укроборонпрому».

Також він наголошує, що у Милованова є конфлікт інтересів, адже він повязаний і зі школою економіки, і, віднедавна, з «Укроборонпромом».

«У коментарях до свого посту Милованов заявив, що конфлікту інтересів немає, тому що він … підписав зі своєю ж школою протокол, що у відносинах з «Укроборонпромом» він для школи вже не директор, а представляє інтереси «Укроборонпрому»! Тобто захотів – розписався у виплатах Наглядової ради для КШЕ, коли захотів – розписався в КШЕ в отриманні, і ніякого конфлікту, все за станом душі» — написав Бутусов.

Як повідомляють «Наші Гроші», угода між «Спецтехноекспортом» та ТОВ «Київська школа економіки та менеджменту» передбачає надання останньою «послуг з проведення ринкових досліджень». При цьому предмет досліджень у звіті не вказаний, є лише строк надання послуг – до 1 жовтня 2021 року.

Аванс у розмірі 30% мають виплатити протягом трьох банківських днів після підписання договору, а решту 70% вартості – протягом п’яти банківських днів після надання послуг.

Видання наголошує, що закупівлю провели без аукціону, бо «Спецтехноекспорт» начебто не є замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Крім того, замовлення «послуг» зроблено за день до того, як президент України Володимир Зеленський указом від 21 травня увів до складу наглядової ради «Укроборонпрому» Тимофія Милованова, який є президентом Школи економіки.

Видання повідомляє, що засновником школи економіки є міжнародна громадська організація «Київський економічний інститут», яку заснували Артем Поздняков, Валентин Зеленюк і бельгієць Том Купе.

В «Укроборонпромі» у відповідь на це заявили, мовляв, замовлення на дослідження у школи економіки готували давно. Поширену ЗМІ інформацію там назвали «маніпулятивною».

«Запит Укроборонпрому на економетричний аналіз до КШЕ зумовлений потребою вивчення стратегічних напрямків розвитку галузі, забезпечення збільшення продажів на міжнародних ринках з урахуванням поточних обмежень та можливостей оборонної галузі, а також проведення всебічного аналізу економічних моделей її розвитку» — йдеться в повідомленні концерну.

Як ми повідомляли, нещодавно Милованов публічно назвав Тимошенко «бабусею корупції», а з Гордоном з’ясовував, чи називав себе дебілом, чи ні. Перед тим його школа отримала 700 тисяч доларів від компанії Dragon Capital Томаша Фіали.

Фото: Фейсбук, Радіо Свобода