Колишній Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба звернувся до СБУ та Офісу Генпрокурора з проханням розслідувати співучасть Уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової з окупантами РФ у вчиненні військових злочинів проти мирного населення.

Про це повідомив колишній Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

“Низький уклін Людмила Денісова, що вчора ФСБ Росії вивезло 58 дітей-сиріт у невідомому напрямку. Це ті самі малюки, про яких Ви нещодавно писали пост – вони переховувалися в підвалі однієї з церков Херсону”, – зазначив Кулеба.

Він пояснив, що одразу після публікації Денісової інформації про дітей, які ховаються від окупантів, ФСБ та окупаційна влада почали обшукувати всі церкви у місті та знайшли сиріт. “До моменту публікації Вашого посту про те, що в підвалі церкви знаходяться діти, – рашисти не знали ні сном ні духом”, – наголосив ексомбудсмен.

Кулеба впевнений, що українська влада мала шанс вивезти дітей на підконтрольну Україні територію. Проте наразі їх доля невідома. Тому ексомбудсмен звернувся до СБУ та Офісу генпрокурора розслідувати злочин та притягнути до відповідальності. “Я вважаю, що це – співучасть у вчиненні окупантами військових злочинів щодо мирного населення!”, – наголосив Кулеба.

У коментарі “Українській правді” Микола Кулеба розповів, що він займається евакуацією дітей з гарячих точок з перших днів війни. Зокрема, Кулеба з командою хотів вивезти на підконтрольну Україні територію дітей з Херсона, однак деталі плану зберігалися в секреті.

Він пояснив, що після допису Денісової йому зателефонували люди, які опікуються дітьми, і сказали, що до них навідалося ФСБ. Перед тим росіяни обшукували місцеві церкви. Мовляв, дітей вивезли, а пастора церкви затримали. Йому не дають можливості виїхати, і наразі існує загроза його життю.

В офісі Людмили Денісової, яка перебуває у Страсбурзі, “Українській правді” повідомили, що інформація про вивіз дітей росіянами не відповідає дійсності. “Так, дітей вивезли з підвалу церкви. Однак вони в безпеці. Це підтвердили в Херсонській обласній адміністрації”, – розповіла представниця омбудсмена, однак офіційно коментувати ситуацію відмовилася.

Представниця Уповноваженої запевнила, що невдовзі Людмила Денісова сама виступить з спростуванням звинувачень Кулеби та надасть докази. Кулеба назвав заяви офісу Денісової “брехнею та спробою виправдатися”.

Фото: Фейсбук