Серед активів Фрідмана є Альфа-банк, частка в німецькій нафтогазовій компанії Wintershall DEA, телекомунікаційна компанія VEON, російська торговельна компанія X5 Retail Group.

Про це в інтерв’ю Forbes повідомив голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

За його словами, російський олігарх українського походження Михайло Фрідман, який потрапив під західні санкції після вторгнення Росії в Україну, розглядає можливість отримання українського громадянства.

“Наскільки мені відомо, Михайло Фрідман консультується з українською владою стосовно того, щоб отримати українське громадянство та перереєструвати основні активи до України”, – сказав Новіков.

Він додав, що серед активів Фрідмана є Альфа-банк, частка в німецькій нафтогазовій компанії Wintershall DEA, телекомунікаційна компанія VEON, російська торговельна компанія X5 Retail Group. Такий сценарій можливий і для інших великих російських бізнесменів українського походження, наприклад, Віктора Вексельберга, який народився у Дрогобичі.

“Це податки, що вигідно Україні. Фінансувати знищення режиму Путіна коштом російських олігархів – мабуть, це найкраще, що може зробити Україна за таких обставин. Це вигідно і самим росіянам, адже Путін руйнує та вбиває російську економіку та росіян також”, – пояснив Новіков.

Нагадаємо, Фрідман народився у Львові, а мешкає в Лондоні. Крім російського, він має паспорт громадянина Ізраїлю.

Фото: Фейсбук