Перевізники наразі навіть не окуповують вартість пального.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні, 6 січня, триває другий день, як столичні маршрутки перевозять пасажирів тільки за спецперепустками. Однак на дорогах міста курсує набагато менше громадського транспорту, ніж зазвичай.

Ігор Мойсеєнко, голова Асоціації перевізників Києва та Київщини, розповів, що водії в умовах обмежень відмовляються працювати.

«Якщо раніше водії намагалися контролювати, щоб не заходило більше 50% пасажирів, і виникали конфлікти, то зараз – більше 50% людей, які хочуть зайти в транспорт – без спецперепусток. На кожній зупинці виникають конфліктні ситуації. Водночас поліціянти складають протоколи на водіїв, які перевозять людей без спецквитків. Через це водії відмовляються працювати та масово звільняються. Нам фактично немає кого садити за кермо», – повідомив Ігор Мойсеєнко.

Водночас голова Асоціації зазначив, що пасажиропотік зараз майже відсутній. За словами Ігоря Мойсеєнка, перевізники навіть не окуповують вартість пального.

«Ми щодня несемо збитки. Із понеділка (5 квітня – ред.) постачальники пального заявили, що нам даватимуть пальне тільки за передоплатою. Якщо раніше ще нам давали відстрочення до 10 днів, то зараз, розуміючи, що наша платоспроможність майже відсутня, нафтотрейдери вимушено вжили таких заходів. Ми можемо опинитися в такій ситуації, що нам не буде чим заправляти автобуси», – наголосив голова Асоціації перевізників.

Також Ігор Мойсеєнко розповів, що Асоціація намагалася організувати зустріч із міською владою задля того, щоб обговорити якісь антикризові заходи, які могли б допомогти перевізникам працювати в умовах локдауну. Однак, за словами Ігоря Мойсеєнко, цю зустріч перенесли на невідомий термін і перевізними залишилися наодинці зі своїми проблемами.

«Ми не можемо кожного дня отримувати мільйонні збитки. У нас два шляхи: або зупинитися зараз, або стати банкрутами та все одно зупинитися. Тому ми обираємо “менше з двох зол” – зупинитися зараз. Про повноцінне відновлення роботи перевізників можна говорити лише тоді, коли будуть послаблення карантинних обмежень», – зазначив Ігор Мойсеєнко.

До слова, голова Асоціації перевізників наголосив, що після відновлення роботи вони не планують збільшувати ціни на проїзд, адже не хочуть, щоб ці проблеми були на плечах киян, а не влади.

«Підняти вартість проїзду в такий період, коли багато сфер економіки в поганому стані, а платоспроможність людей падає – ми просто не маємо ніякого морального права», – запевнив Ігор Мойсеєнко.

До слова, сьогодні на маршрути вийшла 1131 одиниця комунального громадського транспорту: 520 автобусів, 345 тролейбусів, 266 трамваїв.

Фото: фейсбук