Якою буде реакція НАНУ, поки невідомо.

Міністерство внутрішніх справ просить Національну академію наук України віддати лабораторний корпус Інституту фізіології на Богомольця, 4 у Києві. Будівлю планують передати у користування Нацполіції, повідомляє «УП» з посиланням на лист міністра внутрішніх справ Арсена Авакова до президента НАНУ Анатолія Завгороднього.

«Міністерство внутрішніх справ просить розглянути питання можливості передачі об’єкта нерухомого майна до сфери управління Національної поліції України» — йдеться у повідомленні.

Причиною такого прохання в МВС називають те, що підрозділи поліції в Києві начебто потребують «додаткових будівель та споруд для розміщення особового складу».

За даними видання, мова про 16-поверхову будівлю площею майже 9,5 тисяч кв м, яка розташована поруч із будівлею МВС (Богомольця 5). Це лабораторний корпус, де проводяться наукові дослідження в галузі фізіології.

ДОПОВНЕНО.

Як розповів LB.ua професор, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології НАН України Віктор Досенко, в цьому корпусі розміщується щонайменше вісім відділів Інституту, там стоїть електронний мікроскоп, два поверхи будівлі займає віварій.

“Там все, що потрібно для функціонування Інституту. Забрати цей корпус – це закриття провідного Інституту в галузі біології, фізіології. В цьому корпусі проводяться міжнародні конференції, там працювала купа майбутніх нобелевських лауреатів. В ньому були зроблені світового рівня відкриття, наприклад, створена система перфузії клітини”, – говорить Досенко.

Раніше ми повідомляли про Київський політехнічний інститут, де заявили, що не мають корупційних схем з житлом на своїй території.

Фото: Українська правда