Раніше була створена комісія, яка має стежити за надійністю та безпечністю недобудованого об'єкта.

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій.

За його словами, ще 19 травня ухвалили рішення про створення тимчасової контрольної комісії для здійснення контролю за забезпеченням надійності та безпечності об’єкта незавершеного будівництва на Поштовій площі. Йдеться про ділянку, що знаходиться біля Храму Різдва Христового.

«Для збереження пам’ятки будуть проведені технічні обстеження всіх навколишніх об’єктів – від конструкції площі до транспортної інфраструктури, щоб забезпечити створення музею, який гармонійно впишеться у міське середовище. Це дозволить зберегти цінне минуле столиці», – зазначив Юрій Тацій.

Історія з музеєм на Поштовій почалася у 2015 році під час підготовчих робіт для будівництва ТРЦ. Тоді компанія «Хенсфорд-Україна» виявила низку археологічних знахідок. Під час робіт вдалося «розкопати» квартал старовинного міста XI-XII століть, різні монети, посуд, прикраси і навіть князівські печатки.

Kyiv Media

Київські активісти почали виборювати можливість створення на Поштовій площі музею, в якому можна буде розмістити знайдені артефакти. Однак забудовник наполягав на добудові центру з виділенням окремого приміщення під музей. 2018 року таки було ухвалено розірвання інвестиційного договору з інвестиційною компанією. Забудовник погрожував звернутися до Високого суду Лондона та оскаржити рішення.

Не зважаючи на це, рада при КМДА ухвалила документи для надання ділянці статусу пам’ятки археології, історії і містобудування. Вже 2019 року було затверджено створення пам’ятки археології та історії національного значення під назвою «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва».

Нагадаємо, нещодавно ініціативна група киян розробила дорожню карту зі збереження національної пам’ятки – музею на Поштовій. Одним із пунктів дорожньої карти якраз було проведення будівельної експертизи недобудованої Поштової площі.

Фото: gals.kiev-foto.info