Її відкриття разом із презентацією першої виставки “Мистецький Барбакан. Ретроспекція” заплановане на 19 листопада 2021 року о 18:00.

Новий арт-простір “Галерея протестного мистецтва” відкривають  за адресою вул. Липська, 16. Про це повідомили на сайті Музею Майдана.

Галерея протестного мистецтва презентуватиме виставки, що осмислюють і зображають теми протестів, Майдану та боротьби за незалежність і демократичні цінності як в Україні, так і у світі.

“У нашій галереї поруч поняттям “свобода” обов’язково стоїть поруч і поняття “гідність”. Свобода творчості та експериментів із сенсами може бути обмежена лише там, де вона заходить на територію права людини на повагу до її гідності. Тож очікуємо на відкритість до експериментів, мистецькі проєкти, що викликають дискусію”, – говорить Ольга Сало, кураторка Галереї, заступниця генерального директора із розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного музею Революції Гідності.

Нова галерея представлятиме виставкові проєкти у камерному форматі. Простір поділений на зали та має площу близько 77 кв. м. Технічне облаштуванняпростору дозволяє забезпечити його багатофункційність.

“За задумом, Галерея, буде майданчиком не лише для  мистецьких виставок, інсталяцій, фотовиставок, місцем для мистецьких експериментів, а й освітнім і партисипативним простором з можливістю проведення невеликих лекцій, обговорень, презентацій, відеопоказів, майстер-класів та інших заходів”, – зауважуєОльга Савенок, координаторка Галереї, завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності.

Під час відвідування галереї гостей просять дотримуватися чинних карантинних вимог, а саме мати при собі сертифікат щодо вакцинації від COVID-19 або негативний ПЛР-тест, зроблений не більш ніж за 72 години до візиту, вдягати маску, яка закриває ніс та рот, дотримуватись соціальної дистанції.

Фото: maidanmuseum.org