Експедиція разом із Ukrainer, доступний сайт, освітня програма для незрячих та додаток — розповідатимуть історію Києва під час Голодомору

Музей Голодомору розпочав роботу над 4 проектами: Експедиція разом із Ukrainer «Голодомор: мозаїка історії», доступний сайт «Доступний сайт — доступний музей», освітня програма для незрячих «Дотик на пам’ять» та мобільний додаток Track Holodomor History.

Про це Kyiv Media повідомляє прес-служба Музею.

Як зазначається, завдяки створенню цих проектів історія Голодомору стане доступнішою через різні форми взаємодії, що допоможе комплексно та всеохоплююче комунікувати із зацікавленою аудиторією.

Так, експедиція разом із Ukrainer «Голодомор: мозаїка історії» дозволить іноземцям дізнатися про один із найбільших злочинів ХХ століття. Також він сприятиме визнанню Голодомору геноцидом за кордоном.

Мобільний додаток Track Holodomor History покаже сучасну столицю України через рідкісні старовинні фото будинків, відеохроніку життя Києва 30-х, історії очевидців, раніше не оцифровані документи, дослідження істориків та краєзнавців. 77 локацій сучасного міста, які будуть супроводжуватися пояснювальними статтями, складуть картину Києва 1932-33 років. 

А завдяки освітній програмі для незрячих «Дотик на пам’ять» відвідувачі з обмеженими можливостями музею вперше зможуть «побачити» архівні фото, зроблені у 1932-33 роках, прослухати унікальні свідчення очевидців Голодомору, ознайомитись із архівними документами та дослідити територію музею. Разом із ГО «Культурні географії» та тифлопедагогинею Ольгою Свєт музейники оволодіють навичками роботи з людьми з порушеннями зору. Одним із результатів програми стане перше інклюзивне доповнення до експозиції Музею Голодомору. 

Ще одним проектом з інклюзії, який втілює Музей Голодомору за підтримки Українського культурного фонду, є адаптація офіційного сайту музею відповідно до міжнародних стандартів вебдоступності. «Доступний сайт — доступний музей» надасть комфортний доступ до інформації про музей, його тему, а також освітні заходи. До роботи над проєктом залучена команда ІТ-тестувальників з інвалідністю Inclusive IT, які є фахівцями з вебдоступності.

До слова, Музей Голодомору є єдиним у світі музеєм, який розповідає про геноцид українців.

Нагадаємо, 16 липня у Музеї Голодомору відкривається виставка «Рік 1933. Шлях додому». Вона триватиме до 18 вересня.

Фото: прес-служба Музею Голодомору