За словами лікарки, за певних умов, кондиціонери можуть стати загрозою поширення коронавіруса та інших небезпечних хвороб.

Лікар-пульмонолог вищої категорії, керівник Центру респіраторної медицини та алергології клінічної лікарні «Феофанія» Світлана Гук розповіла про загрозу кондиціонерів.

За її словами, якщо кондиціонери, особливо, які встановлені у багатолюдних місцях (торгові центри, супермаркети, заклади громадського харчування) вчасно не обслуговувати, то вони можуть стати загрозою виникнення небезпечних хвороб.

«Вчені дослідили випадок, коли всі люди, які відпочивали у кафе, де перебував хворий на COVID (до речі, сидів десь там у куточку), потім захворіли. Причиною такої ситуації стає створення кондиціонерами у закритих приміщеннях потоків повітря, які дозволяють збуднику розповсюджуватися на більші відстані. Якщо кондиціонер вчасно чистити, то сам по собі він не зашкодить. Але, на жаль, у багатьох закладах, які масово відвідують люди, ці прилади вчасно не обслуговуються. Тому кондиціонери є загрозою не тільки поширення коронавірусу, а і не менш небезпечної бактерії — легіонелли, яка живе у вологому середовищі, і викликає тяжкі легеневі захворювання», — стверджує Світлана Гук.

Нагадаємо, раніше вчені НАН розповіли, за яких умов може погіршитися ситуація з COVID-19. А експерти KSE прогнозують новий спалах вже цього літа.

Фото :unsplash