На продовженні жорсткого карантину наполягають епідеміологи.

Жорсткий карантин, який триває в Україні протягом 8-24 січня, можуть продовжити. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ефірі «24 каналу».

За його словами, для продовження локдауну є підстави. До того ж, на цьому наполягають епідеміологи.

«Я наполягаю на цьому. Мої радники, провідні епідеміологи нашої країни (наполягають, – ред.) щодо продовження цього карантину», – заявив міністр.

Однією з причин він вважає новорічні свята, під час яких не було дотримання карантинних обмежень – люди массово святкували та їздили у гості до рідних.

«Все це потенційно дуже вплине на зростання числа хворих COVID-19. По-друге, у нас є щорічне сезонне зростання хворих на грип, яке починається саме в січні і дуже важливо на цьому піку хвороби збити», – заявив він.

Тим часом міністр культури та інформполітики України Олександр Ткаченко заявив, що не підтримує таку позицію МОЗу.

«Перед тим, як приймати такі рішення, хочу запитати у колеги – чи не зарано із висновками? Хотілося б побачити конкретні факти, що є підставою для цього. Бо інакше це стане вирішальним ударом по сфері культури та креативним індустріям, які, я наголошую, суворо дотримуються вимог обмежень», – написав він у своєму Telegram-каналі.

Міністр додав, що локдаун також вдарить загалом по всьому малому і середньому бізнесу. Тож якщо на засідання уряду питання продовження карантину порушать – Мінкульт його не підтримає.

Нагадаємо, у Києві та області від початку дії локдауну перевірили на дотримання вимог майже 500 підприємців.

Фото: unsplash