Міністерство охорони здоровʼя всьоме з початку пандемії затвердило зміни до протоколу лікування коронавірусу.

Про це під час брифінгу розповіла перша заступниця міністра охорони здоровʼя Ірина Садовʼяк.

Зокрема, додали препарат тоцилізумаб для лікування пацієнтів з критичним перебігом COVID-19, а також змінили дозування цього препарату для пацієнтів з тяжким перебігом хвороби.

Зараз рекомендована доза 8 мг/кг однократно — замість двократного введення по 400 мг. Зміни внесли на підстави дослідження та рекомендацій Міністерства охорони здоровʼя, а також Національних служб здоровʼя США та Великої Британії.

Тоцилізумаб — препарат для лікування ревматоїдного артриту. У Китаї проводили його дослідження на 20 пацієнтах. 19 з них виписали з лікарні за два тижні. Після цього препарат додали до китайського протоколу лікування для пацієнтів з серйозним ураженням легенів. В Італії також був випадок, коли трьом з шести тяжкохворих стало краще від вживання тоцилізумабу.

Що стосується антибіотиків, то пацієнтам з підозрою або легким перебігом хвороби заборонено призначати антибіотики з метою профілактики. Пацієнтам з середньо-тяжким перебігом можна призначати антибіотики тільки у випадку обґрунтованої клінічної підозри або з підтвердженням наявності бактеріальної інфекції.

Окрім цього, Кабмін дозволив використовувати технічний кисень за умови, що його показники відповідають медичному, повідомляє прес-служба МОЗ.

Кабінет міністрів дозволив використовувати технічний кисень для підтримки хворих на коронавірус за умови відповідності його показників медичним. Кабмін прийняв розроблену міністерством постанову. Основні показники технічного кисню повинні відповідати специфікації і методикам контролю основним показникам медичного кисню. Це повинно бути підтверджено сертифікатом аналізу, виданим акредитованою лабораторією з контролю якості. Закуповувати і поставляти технічний кисень в лікарні можна тільки після досліджень якості.

Фото: піксабей