Перед поїздкою у літній табір дитина повинна пройти медичний огляд.

Відповідні правила затверджені у постанові головного санітарного лікаря Міністерства охорони здоров’я від 8 червня 2021 року.

Так, у Міністерстві охорони здоров’я рекомендують таборам приймати дітей, які проживають в межах регіону, де розташований заклад.

Крім того, діти перед поїздкою повинні пройти медогляд. При чому не пізніше, як за 3 дні до заїзду. Якщо у дитини при прийомі виявлена підвищена температура тіла 37,2 ºС – у табір вона не потрапляє.

Розміщення в кімнатах буде здійснюватися з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну дитину. Повинна також бути дистанція між спальними місцями.

У таборах заборонено: використовувати багаторазові тканинні рушники для рук, м’які іграшки, маові заходи в приміщенні та за участі третіх осіб, відвідування дітей батьками.

Аби уникнути скупчення дітей у їдальнях – у таборах мають розробити адаптивний графік харчування.

МОЗ рекомендує:

  • обмежити кількість дітей в загонах;
  • забезпечити належні протиепідемічні умови перебування в корпусах;
  • обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового інвентарю;
  • проводити ігри та вправи про важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичної дистанції;
  • більше активностей на відкритому повітрі;
  • обмежити ігри, що передбачають фізичний контакт між дітьми та персоналом.

Крім того, при транспортуванні дітей до місць відпочинку перевізник зобов’язаний провести температурний скринінг у дітей  та осіб, що їх супроводжують, а також у працівників компанії перевізника. Усі члени екіпажу повинні бути в масках чи респіраторах.

Нагадаємо, протягом червня у Києві працюватимуть понад 5 тисяч позашкільних гуртків для дітей. Усі позашкільні заклади працюватимуть із дотриманням карантинних обмежень.

Фото: unsplash