Українців просять повідомляти про випадки продажу фейкових медичних документів.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Зазначаються, законопроєк розробляється у зв’зяку зі зростанням захворюваності на COVID-19 та більш частими повідомленнями про купівлю підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію, а також довідок про протипоказання до щеплення.

Зараз готується законодавчий акт про посилення відповідальності за підробку медичних документів“, – повідомили в МОЗ.

Наразі Міністерство охорони здоров’я разом з Національною поліцією та Службою безпеки України працюють над виявленням випадків підроблення документів про вакцинацію. Усі вони ретельно розслідуються.

Медики наголошують – наявність людей із фальшивими документами становить загрозу для здоров’я та життя інших.

Якщо людину з підробним свідоцтвом депортували з-за кордону, це прикро, але не смертельно. А от якщо така людина, користуючись довідкою, заразила коронавірусною хворобою стареньку чи старенького, вагітну жінку чи онкохворого, наслідки її дій можуть бути вкрай важкі“, – зазначили в МОЗ.

МОЗ просить громадян: якщо вам відомі випадки продажу підробних документів про вакцинацію, повідомляйте про них в поліцію.

Власна безпека та безпека людей навколо — це відповідальність кожного з нас. А вакцинація — найефективніший спосіб захиститися від важкого перебігу коронавірусної хвороби та смерті від неї“, – додали в міністерстві.

Тим часмо у Києві зросла захворюваність на коронавірус – Олександрівська лікарня вже заповнена на 30%.

Нещодавно викрили Telegram-канал, де шахраї торгували ковідними сертифікатами.

Фото: Фейсбук