Імунізувати дозволяють вакциною Pfizer.

МОЗ дозволило вакцинувати дітей від коронавірусу, відповідний наказ з’явився на сайті міністерства. Підлітків віком від 12-ти до 17-ти років дозволяють імунізувати вакциною Pfizer. Про особливості вакцинації дітей та її безпечність розповів лікар-патофізіолог та доктор медичних наук Віктор Досенко в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами лікаря, більшість вакцин людина отримує саме в дитячому віці. “Деякі вакцини ми отримуємо одразу після народження і доказів ефективності такої вакцинації повно. Маса захворювань контролюється або навіть зникла завдяки вакцинації. Тому така проблема як Covid-19 висуває необхідність якомога раніше попередити імунну систему про появу такого вірусу”, – зауважив патофізіолог.

Відповідно до міжнародних досліджень, вакцини ефективні саме для віку 12-17 років. Для дітей молодше 12 років вакцинація небезпечна. “Якщо проведуть дослідження і доведуть, що вакцинація безпечна для меншої групи, тоді розпочнуть імунізувати і молодших дітей”, – зазначив доктор медичних наук.

За словами Віктора Досенко, дозвіл на щеплення онкохворих підлітків та дітей-алергиків визначатиме сімейний лікар. “Обмеження тут як і у дорослих. Проте виникає проблема у тому, що лікарі в клініках часто є антивакцинаторами. І на жаль дуже рідко можна отримати від лікаря однозначно чітку відповідь чи необхідно вакцинуватися”, – прокоментував експерт.

Лікар наголосив, що якщо вам або вашій дитині пропонують здати аналізи перед вакциною – на вас хочуть просто заробити. “Рекомендацій до підготовки дитини та дорослої людини до вакцинації немає. Єдине – ви і ваша дитина маєте бути повністю здорові на момент імунізації”, – додав патофізіолог.

Проте вакцинація не гарантує того, що дитина на 100% не захворіє. “У кожної вакцини є ефективний діапазон. Вакцина Pfizer має 94%. Не дивуйтеся, що певна кількість повністю вакцинованих, може захворіти. Тобто 6% навіть після вакцинації захворіє. У дітей ця ефективність, як і у дорослих. І побічні ефекти зустрічаються не частіше ніж у дорослих”, – зазначив Віктор Досенко.

Він зауважив, що вакцинація дітей стане гарним прикладом для груп ризику, які досі не вакцинувалися.

Фото: pixabay