На думку мовознавця, такий перехід буде незручним і не матиме жодної користі.

У випадку переходу з кирилиці на латиницю Україна та українська культура втратять національну ідентичність. Про це в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив мовознавець та філолог Оелксандр Авраменко.

В суботу, 11 вересня, в розмові з «Радіо Свобода» секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна має позбутися кирилиці і перейти на латиницю. Авраменко вважає, що «доля народів, які відмовляються від традицій, не дуже перспективна».

«З якою метою переходити на латиницю? Я розумію, що йде процес глобалізації. Але якщо ми перейдемо на латиницю, ми втратимо свою національно-культурну ідентичність. Це буде по суті інкубатор, от як курочки всі на інкубаторі однакові» — зазначив він.

Авраменко також впевнений, що кирилиця «ідеально передає на письмі звуковий лад української мови».

«У нас кожен звук можна передати окремою літерою. І в нас 33 літери в абетці, а в латинській абетці тільки 24. Громадяни мають розуміти, що якщо раптом введуть латиницю, то доведеться окремі звуки передавати двома літерами (…) Це і незручно, і я не бачу в цьому сенсу» — зазначив він.

Авраменко також не розуміє, що доведеться робити з творами класиків української літератури у випадку введення латиниці.

Нагадаємо, днями радник Єрмака Арестович пропонував перейменувати Україну в «Русь-Україну».

Фото: Фейсбук