Тепер власник кав'ярні намагається підлаштуватися під клієнтів і переходить на українську мову.

Історія про мовний скандал зі столичнею кав’ярнею на Позняках отримала продовження. Знімальна група програми”Київ.Newsroomтелеканалу “Київ” побувала  у кав’ярні та поговорила із власником.

Нагадаємо, що після кількох публікацій на сторінках соцмееж кав’ярні Coffee Uncle Alex користувачі здійняли шквал критики, почали занижувати рейтинг кав’ярні у Google, а власник Олексій Тулий був змушений публічно вибачатися. Усе через норму мовного закону, який зобов’язує сферу обслуговування спілкуватися з клієнтами українською мовою.

Зараз у кав’ярні обслуговування клієнта державною мовою не є проблемою. Щоправда, якщо клієнт говорить російською, то бариста одразу переходить на російську, не чекаючи прохання клієнта – як це прописано у законі.

Свою реакцію пан Олексій пояснив тим, що його обурила ситуація з ФОПами і локдауном, коли зросла оренда, а прибутки впали, при цьому бізнес почали штрафувати за клієнтів-безмасочників. Новина про штрафи ще й за мову стала для нього “останньою краплею” і у власника малого бізнесу просто “здали нерви”.

Ми, звісно, будемо обслуговувати державною мовою. Всіх пригостимо смачою кавою. Щодо “балакать на украйонській молві” – це було непорозуміння, гумор, який сприйняли в сторону агресії“, – сказав Олексій Тулий.

Нагадаємо, мовний омбудсмен України Тарас Кремінь нагадав, що потрібно робити, якщо заклад відмовлється обслуговувати клієнта українською.

Фото: Фейсбук