Тарас Кремінь нагадав, що єдиною державною мовою в Україні є українська.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь не поділяє думки речниці президента Юлії Мендель про існування в Україні «української російської мови». В ефірі телеканалу “Прямий” Кремінь зазначив, що кодифікація російської мови в Україні неможлива.

За словами омбудсмена, до кінця року має з’явитись державна програма розвитку і опанування української мови.

«Водночас маємо сьогодні слова речниці президента. У мене виникає просте запитання: ми тепер на кого орієнтуємось? Тому я, як уповноважений із захисту державної мови, абсолютно не реагую на такі заяви на деяких телеканалах, які на щастя, не користуються популярністю серед свідомих українців», – сказав Кремінь.

За словами Кременя, заяви прес-секретарки Зеленського не мають жодних перспектив.

«Кодифікатором російської мови у світі є Російська Федерація, тому кодифікація російської мови в Україні неможлива. Тому я не поділяю подібних заяв (Юлії Мендель – ред.) і вважаю їх такими, що не мають жодних перспектив. Крім того, статтею 10 Конституції України визначено, що єдиною державною мовою в Україні є українська. Якщо хтось переживає за мову нацменшин та корінних народів, їм надано право, умови для кращого розвитку, визначені Основним законом», – зазначив мовний омбудсмен.

4 квітня прессекретарка президента України Юлія Мендель в ефірі каналу «Дом» заявила, що російська мова є культурною спадщиною України, а українцям треба давно «піднятися над темою мови».

«Українська мова, як і ідентичність – куди більше явище, ніж протистояння Росії, і в цьому наше поки не усвідомлене багатство. А російська, точніше українська російська – частина культурного розмаїття нашої країни. Російська не є і не була власністю виключно Росії», – вважає вона.

Відмітимо, раніше очільник МВС України Арсен Аваков пропонував розвивати «нашу російську мову», називаючи її слобожанською.

Фото: піксабей