Вартість прокладання монорейоквої дороги досить висока.

Про це розповів у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” Антон Гаген – спеціаліст з транспортного планування.

Він позитивно оцінив думку, що вирішити проблему із заторами може лише розвиток громадського транспорту. А от чи може допогти околицям Києва монорейкова дорога – не ясно, оскільки це досить дороговартісна історія.

За його словами, вартість прокладання одного кілометра монорейкової дороги сильно варіюється в залежності від країни, але в середньому це близько 70-80 мільйонів доларів за кілометр.

Це пов’язано з низкою причин. Зокрема з тим, що для монорейки будь-де потрібно будувати естакаду… Друга річ – такі проекти прив’язані до конкретного виробника. Тобто є декілька виробників цих монорейкових систем і в кожного виробника будуть свої запатентовані комерційні технології, і місту за них постійно потрібно буде платити“, – додав Антон Гаген, зазначивши, що монорейка для Києва і передмістя не є найкращим вирішенням проблеми.

За швидкісною і перевізною здатністю аналогічним варіантом є швидкісний трамвай, при цьому будівництво його мереж є дешевшим. Теоретично, проект швидкісного трамвая з Ірпеня до Києва можна реалізувати протягом 5 років.

З монорейкою може бути складніше – тому що це нові технології, обмежене коло виробників та обмежений досвід використання технології не лише в Україні, а й в Європі в цілому“, – сказав фахівець.

А головне – він вважає, що створення маршрутів з міст-супутників Києва до конкретних станцій метро не є хорошим варіантом, оскільки столична підземка і без того перевантажена. Найкраще в цьому випадку використовувати і розвивати залізницю, яка вже існує в тому ж Ірпені.

Якщо все ж ця монорейка з Ірпеня буде побудована, то вона не буде першою в Україні – під Гостомелем вже давно самотньо стоїть помаранчевий вагончик. Це був експериментальний проект монорейкового автобусу. Його хотіли запустити з Гостомеля в напрямку Святошино та станції метро Вокзальна. І він навіть здійснив кілька поїздок. Проте на завершення проекту не вистачило фінансування. І зараз вагончик та довжелезна рейкова дорога перетворилися на місце паломництва туристів.

Раніше голова інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк, виступаючи на бізнес-форумі міста, заявив, що проєкт монорейки уже замовили і до кінця цього року мають представити громаді.

Фото: Фейсбук