Дмитро Ламза, директор школи №210 на Оболоні, розповів, скільки зусиль прикладають працівники очолюваної ним школи, щоб виконати всі рекомендації Міністерства освіти та Міністерства охорони здоров'я. Витримують — не всі.

Про це директор написав на своїй сторінці в Facebook.

😡Сьогодні дитина перед уроком запитала: ,,Дмитре Володимировичу, чому Ви такий засмучений? Щось сталось у Вас? Чим я…

Опубліковано Дмитром Ламзою Четвер, 10 вересня 2020 р.

За його словами, школа намагається виконати всі вимоги МОНу, проте «люди не роботи» й не всі витримують обсягу робіт та звільняються. Для прикладу він наводить технічний персонал, який переважно складається з людей похилого віку (в середньому 60 років). Так, одній прибиральниці потрібно мити за нормою 500 квадратних метрів підлоги, а заробітну плату вона має 3700 гривень, за день вона приблизно миє 500 квадратних метрів підлоги. І так кожного дня.

Не менше навантаження мають й вчителі.  Директор київської школи №210 зазначає, що вчителі одночасно мають виконати кілька справ — перевірити маски у дітей, вивести їх на подвір’я, завести в їдальню, перевірити, як діти рухаються школою по визначених напрямках, підготувати та провести урок, продезінфікувати парти, провітрити кабінет, проконтролювати, чи всі миють руки, а головне – дати знання.

Також він розповів про лист від Міносвіти з черговим «ляпасом». У документі зазначається, що у разі невиконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони здоров’я школярів, освітяни отримають штраф від однієї до чотирьох тисяч гривень, а також їм загрожуватиме в’язниця на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади.

«А вчора отримали листа від МОНу і вчергове відчули ляпас по освітянській родині! Ще одне приниження  директора! Позиція МОНу проста: ми тобі нічого не дали, але ти змушений зробити все бездоганно! А не зможеш – залякаємо, будемо шантажувати адміністративною і кримінальною від повільністю!», — прокоментував Лямза.

Директор в кінці допису додав, що хотів би побачити хоча б одного посадовця на місці вчителя чи прибиральниці.

Нагадаємо, раніше МОН оновило правила навчання в школах під час карантину.

Фото: unsplash