Під час проходження підготовчих курсів слухачі отримують стипендію в розмірі пона 4 500 гривень.

Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупований територій України.

У Міністерстві пояснили, що, у зв’язку з блокуванням роботи КПВВ окупаційними адміністраціями РФ у Донецькій та Луганській областях, продовжено строк прийому документів на навчання на підготовчих курсах для молоді з тимчасово окупованих територій та населених пунктів, розташованих вздовж лінії дотику. Відтак, зареєструватися можна буде до 29 червня 2021 року.

Для зарахування на підготовчі курси зі стипендіальним забезпеченням потрібно:

 1. Обрати заклади вищої освіти (ЗВО) із переліку.
 2. Звернутись до ЗВО будь-якими засобами зв’язку та отримати запрошення, яке дозволить не проходити самоізоляцію або обсервацію у зв’язку з перетином КПВВ.
 3. При перетині КПВВ показати друковане чи електронне запрошення, щоб абітурієнт та особа, яка його супроводжує, не проходили обсервацію чи самоізоляцію.
 4. Приїхати до одного із визначених ЗВО у строк із 1 до 29 червня та особисто подати:
 • заяву;
 • копію паспорта (свідоцтва про народження, іншого документа, що посвідчує особу) (за наявності);
 • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
 • 4 фото (3х4);
 • освітню декларацію (документ, який містить інформацію щодо здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання за курс повної загальної середньої освіти на тимчасово окупованих територіях України) – видається ЗВО для заповнення.
  Важливо, що навчатися на підготовчих курсах може абітурієнт, який у поточному навчальному році завершив здобуття повної загальної середньої освіти. Навчання на підготовчих курсах може здійснюватися лише один раз та лише в одному ЗВО.

5. Стати слухачем та навчатися на підготовчих курсах із 29 червня до 31 серпня.

6. Отримати сертифікат про завершення навчання на підготовчих курсах.

Цікаво, що під час проходження підготовчих курсів слухачі отримують стипендію в розмірі 4 588 гривень, забезпечуються гуртожитком та залучаються до заходів психологічного, культурно-освітнього і спортивного спрямування.

У Міністерстві також наголосили, що за підсумками навчання на підготовчих курсах із кожної навчальної дисципліни слухачем складається підсумковий іспит.

Додатково з порядком та умовами вступу на підготовчі курси для молоді з ТОТ та лінії розмежування можна ознайомитись на сайті.

Також детальну інформацію можна дізнатися за телефоном «Урядової гарячої лінії» з питань освіти для осіб з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. У робочі дні – з 9:00 до 18:00. Телефон: (0-800-504-425).

Фото: unsplash