Центр урбаністичних студій дослідив, куди можна дістатися з Чоколівки за 20 хвилин — на авто та пішки.

Центр урбаністичних студій дослідиврівень мобільності столиці: куди можна дістатися на власному авто та громадським транспортом із Чоколівки за однаковий час. Про це повідомляє Facebook Центру:

Коли виникає відчуття, що транспортна стратегія Києва орієнтована на приватні авто, і доступність громадським…

Опубліковано Центр урбаністичних студій Четвер, 2 липня 2020 р.

Мобільну доступність Чоколівки аналізували за допомогою даних  Google-навігатора.  Дослідження провів Тимофій Нагорний і воно стало частиною проекту Чоколівки — «Не/комфортна не/околиця: Чоколівка».

Якщо не враховувати затори, то з Чоколівки (Солом’янський район) за 20 хвилин на авто можна  доїхати до всіх інших частин Києва. Виключення — окремі частини Лівого берегу та територія Пущі-Водиці.

Також протягом 20 хвилин громадським транспортом від Севастопольської площі можна переміститися до сусідніх районів міста, Паньківщини, Шулявки та Подолу і навіть до аеропорту «Київ». Дослідники відзначають: «Маємо безпрецедентну для великого міста ситуацію, коли у пішохідній доступності від багатоповерхового мікрорайону розташований міжнародний аеропорт. Можна сказати, що саме Чоколівка поєднана з 51 містом Європи та Близького Сходу від Лондона до Тегерана та від Лісабона до Запоріжжя».

У дослідженні наголошують, що головна проблема району — відсутність пріоритету громадського транспорту на вулицях, неузгодженість графіків його руху, надмірна щільність зупинок. Крім того, «зони велосипедної доступності майже збігаються з такими щодо громадського транспорту. Оптимальною є доступність до суміжних частин міста, проте безпека та привабливість використання велосипеда у цій частині міста є низькою з огляду на повну відсутність велошляхів», — йдеться у повідомленні.

Фото: wikimapia.org