МКІП та УІНП дали розʼяснення щодо знесення пам’ятників і перейменування назв, повʼязаних з історією й культурою росії та СРСР. А також розробили рекомендації для органів місцевого самоврядування.

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Мінкульт та Інститут нацпам’яті підкрелюють, що декомунізація повинна продовжуватися, особливо після вторгнення росії в Україну. При цьому очищення публічного простору від маркерів імперських претензій на українські землі повинно супроводжуватися глибшим переосмисленням цієї частини української історичної та культурної спадщини, виробленням на рівні суспільства відповідних наративів. 

Але питання демонтажу монументів та зміни назв об’єктів топоніміки повинні вирішуватись відповідно до українського законодавства.

Перш за все, зазначив Ткаченко,необхідно враховувати  висновки науковців та незалежних експертів щодо історичної та мистецької цінності таких об’єктів і  доцільності їх назв.

Якщо ж обʼєкт має відповідний правовий статус, то варто розглядати варіанти зняття статусу або переміщення об’єкта культурної спадщини. Детальні роз’яснення щодо цього є на сайті МКІП.

Також в міністерстві вважають, що деякі об’єкти потребують переосмислення та набуття нового культурного контексту. Деякі – можуть стати експонатами в створенні музеїв пропаганди. На думку МКІП, це те, яким шляхом має йти Україна.  

Фото: Фейсбук