Інформація про те, що під час акції з нагоди річниці Революції Гідності правоохоронцями керував колишній командир “Беркута” Руслан Цикалюк, є недостовірною.

Про це повідомила поліція Києва.

“Звертаємо увагу, що зазначену особу звільнено з поліції 16 вересня 2021 року. Відповідно до цього, під час учорашніх заходів він не був присутній серед правоохоронців, які забезпечили правопорядок і мирне проведення акції“, – написали у заяві.

Крім того, поліція оприлюднила фото  наказу про звільнення полковника Цикалюка з поліції. Документ виданий 15 вересня 2021 року за підписом начальника поліції Києва Івана Вигівського. У наказі зазначено, що стаж служби Цикалюка в поліції становить 25 років і 9 місяців, а у пільговому відношенні це понад 34 роки.

Заява про звільнення Цикалюка викликала жваву реакцію. В коментарях під дописом користувачі Facebook обурюються тим, що високопоставлений “беркутівець” понад сім років після Революції Гідності працював у лавах поліції.

Інформацію про те, що колишній командир автотранспортної роти полку “Беркут” Руслан Цикалюк керував спецпризначенцями під час акції під Офісом президента оприлюднила журналіст Тетяна Безрук у соцмережі Facebook, проте пізніше видалила публікацію.

“Я не писала про те, що вчора поліцейський Руслан Цикалюк керував спецпризначенцями на вулиці Банковій. У пості йшлося про те, що на попередніх акціях Цикалюк керував поліцейськими. Одна із таких акції була у січні цього року, ми особисто бачилися та говорили із Русланом Цикалюком“, – написала Безрук 22 листопада.

Нагадаємо, ввечері 21 листопада біля Офісу президента відбулася акція до Дня Гідності та Свободи. На вулиці Банковій під час акції розпочалися сутички між поліцією та мітингуючими. Попри це, правоохоронці заявили, що масові заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи пройшли без грубих порушень.

Фото: Фейсбук