За організаціями, які рекрутували учасників мітингу, може стояти Російська Федерація.

Одним зі спікерів та організаторів антивакцинаторського мітингу, який напередодні пройшов у Києві, виступив псевдожурналіст Остап Стахів; рекрутувала учасників акції, найімовірніше, група Terra Freedom, яку пов’язують з діяльністю в інтересах РФ. Про це повідомляє «ТСН».

На початку протесту журналісти цікавились у Стахіва, який виступав із промовами, про вимоги мітингарів, але пояснити він їх так і не зміг.

Стахів не відповідав на запитання журналістів

«Я не спілкуюсь з продажними медіа», – запевнив він.

Видання зазначає, що Стахів — зі Львова, кілька разів намагався потрапити депутатом до Львівської міськради та до Верховної Ради, але не зміг. У Львові його звинувачували у організації проплачених акцій протесту, обливали зеленкою та навіть садили у сміттєвий бак, повідомляють журналісти.

А від початку пандемії Стахіва почали звинувачувати у провокаціях і лікарі — нібито той вдирається до відділень без засобів захисту, а коли його законно не пускають до палат — стверджує, що вони порожні від пацієнтів.

Повідомляється, що головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні навіть збирався позиватися до чоловіка до суду.

Мітингувальники перекривали рух транспорту по Грушевського

«Ми не мали права заводити їх у палати і показувати пацієнтів, бо дотримуємося правил конфіденційності. А вони перекрутили цей факт і сказали, що лікарня начебто пуста і це повний фейк щодо кількості хворих», — заявляв лікар.

Стахів називає себе «вільним журналістом» і роздає посвідчення журналіста всім охочим послідовникам, принаймні про це пише на своїй сторінці в соцмережі. На питання, яке медіа представляє Стахів, він теж не відповів.

Як пише «Форпост», незважаючи на публічне заперечення щеплень, Стахів навесні вакцинувався російським «Супутником V». Однак щеплення робили не в руку, як усім, а в сідниці.

Також, за даними «ТСН», на мітингу помітили групу людей, які називають себе «братами-слов’янами». Вказується, що одна з найяскравіших представниць цієї команди — Олена Фаіст.

Kyiv Media
Олена Фаіст, фото з соцмереж

Вона називає себе блогеркою, зробила низку неоднозначних заяв про фінансову підтримку їхнього руху з Москви.

Під час мітингу Фаіст заявила, що отримує гроші з Росії. Щоправда, не уточнила від кого і навіщо.

Також учасники маршу антивакцинаторів тримали плакати з посиланням на організацію Terra Freedom. Плакати виглядали так само, як на мітингах цієї орагнізації у Молдові.

Telegram-канал антивакцинаторів Terra Freedom з 8,4 тис. підписників зареєстрований саме у Молдові (на це вказує логін каналу). Повідомляється, що там могли рекрутувати учасників акції в Києві.

Видання зазначає, що з великою долею ймовірності, в таких акціях зацікавлена Москва. Переслідуються дві цілі: підвищити рівень смертності від COVID в Україні щоб спровокувати соціальну напругу та дискредитувати західні вакцини у просуванні свого «Супутника», щоб отримати політичну вигоду.

Цю інформацію дотично підтверджує радник віце-спікера ВР Павло Булгак.

У своєму Фейсбуці він написав, що лідером та ідеологом Terra Freedom є такий собі Валько Вячеслав, який постійно проживає у Молдові.

«Аналіз дописів групи показує, що ця так звана «організація спротиву» системно працює на дискредитацію заходів з протидії COVID-19 та вакцинації в Молдові, Україні, країнах Балтії. А саме, шляхом організації одиночних пікетів та нечисельних мітингів з типовими, стандартизованими плакатами і символікою. Аналогічні мітинги та пікети, як бачите, проводилися біля державних органів влади в Молдові. Усе це дає підстави припускати, що група діє в інтересах РФ» — йдеться в дописі.

Як ми писали, антивакцинаторів пудтримали деякі публічні особи: зокрема, Савченко та Приходько.

Про те, як антиваксери пояснили свій протест, ми писали тут.

Фото: Фейсбук