Подати заяву про злочин на дії влади доручили адвокату Дмитру Павліченко.

Антивакцинатори зібрались у середмісті Києва. Мітингуючі спочатку були під Верховною радою, а потім вирушили до будівлі СБУ. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Kyiv Media

Організатором акції є організація “Права людини”, яку започаткував антивакцинатор Остап Стахів, якому нещодавно обрали запобіжний захід – 60 днів тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 998 тисяч 800 гривень.

Учасники акції вимагають скасувати обов’язкову вакцинацію для низки професій та звільнити Стахіва. Вони також звинувачують журналістів у брехні та вимагають свободи слова. Загалом, у акції беруть участь близько сотні людей, деякі з них несуть перевернуті українські прапори.

Kyiv Media

Крім того, у протестувальників у руках плакати з портретами та гаслами проти примусової вакцинації. Люди вигукують “Свободу Остапу Стахіву”.

Через акцію протесту в Києві перекрито низку центральних вулиць.

З 10:30 до 17:00 буде перекрито:

  • вулицю Михайла Грушевського (від перехрестя з вулицею Шовковичною до Європейської площі);
  • Європейська площа;
  • вулицю Хрещатик;
  • бульвар Тараса Шевченка (до перехрестя з вулицею Володимирською);
  • вулицю Володимирську (від бульвару Тараса Шевченка до вулиці Ірининської).

Kyiv Media

На мітингу також присутній адвокат Дмитро Павліченко. Віче доручило йому подати заяву про злочин на дії влади. Про це повідомили у Facebook.

До слова, Дмитро Павліченко – фігурант скандально-відомої “Справи Павліченка”. Він був незаконно засудженим до вищої міри покарання. 2 жовтня 2012 року Голосіївський районний суд столиці засудив його до довічного ув’язнення, а його сина — до 13 років позбавлення волі, за вбивство судді Шевченківського суду Зубкова.

Апеляційний суд Києва залишив чинним цей вирок, і в серпні родина Павліченка подала касацію до Вищого спецсуду. Після вироку Україною прокотилася акція “Свободу Павліченко”. Організатори маршів та мітингів на підтримку батька та сина впевнені, що слідство було необ’єктивним, а більшість доказів сфальсифіковано.

Тому, 24 лютого 2014 року Верховна Рада України звільнила Дмитра та Сергія Павличенка, оголосивши їх політв’язнями. Того ж дня після 21:00 з’явилися повідомлення, що Дмитро та Сергій Павличенко вийшли на волю. 19 жовтня 2014 року в “Українському домі” видавництво “Саміт-книга” презентувало книгу Дмитра Павліченка “Ціна свободи – хроніка визволення довічно ув’язненого”, в якій докладно викладається його погляд на сутність правоохоронної системи України.

Нагадаємо, антивакцинатори 24 листопада зібралися біля станції метро “Арсенальна” та під парламентом. В руках у мітингарів можна побачити плакати з написами “світовий заговір сил зла проти бога та людства”, “скажи ні геноциду” та “епідемія брехні”.

Kyiv Media

Практично на кожному перехресті урядового кварталу є наряди правоохоронців. За даними поліції, дороги перекрили, щоб уникнути транспортного колапсу, як це було минулого разу, коли рух автомобілів перекривали самі протестувальники. Якщо обіцянка організаторів акції не перекривати дороги буде стримана, то невдовзі правоохоронці розблокують проїзд.