Міськадміністрація буде подавати апеляцію до Верховного суду і проситиме ДАБІ не вводити будинок в експлуатацію.

Місто продовжить робити усе можливе, аби не дати ввести в експлуатацію «будинок-монстр» на Подолі (Нижній Вал 27-29). Про це в ефірі програми «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ» повідомив секретар Київради Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, Північний апеляційний господарський суд столиці скасував заборону на введення в експлуатацію будинку-монстру на Подолі.

«Рішення Північного апеляційного господарського суду, яке стосується зняття заборони на експлуатацію, буде оскаржено. Усі міські служби наразі актуалізовані, з метою вжити усі належні заходи задля недопущення експлуатації даного будинку. Це буде боротьба, як адміністративна, так і судова. Це перше рішення апеляційного суду по цьому будинку, яке не на користь міста. Але я нагадаю, що усі рішення, які були не на користь міста, Верховним судом були скасовані з точки зору порушення норм права», – зазначив Бондаренко.

Він також нагадав, що раніше Веховний суд уже скасовував рішення судів не на користь міста у цій справі. Заступник міського голови підкреслив, що наразі важливо контролювати, щоб Державна архітектурно-будівельна інспекція не надала дозвіл на введення цього будинку в експлуатацію.

«Я переконаний, що завтра Київська міська рада звернеться до Державної архітектурно-будівельної інспекції з відповідною вимогою через численні порушення. Наразі суд скасував заходи забезпечення позову, зокрема, заборону введення в експлуатацію «Будинку Монстру». Водночас оскарження цього рішення у касації потребує часу, а тому існує ризик що Державна архітектурно-будівельна інспекція введе будинок в експлуатацію, попри те, що у забудовника відсутній договір оренди землі», – зазначив він.

Бондаренко стверджує, що є кілька варіантів знесення «зайвих» поверхів будинку.

«Є дві можливості: це має зробити або безпосередньо той, хто це будував, але ми розуміємо, що цього не буде. Або це зробить місто і далі вже звернеться до суду з позовом аби стягнути кошти які ми надамо на демонтаж безпосередньо з забудовника», – підкреслив він.

За словами депутатки Київської міської ради, секретарки Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенії Кулеби, архітектори рекомендували знизити поверховість будинку до чотирьох, адже цього вимагають нормативні документи України та міжнародні правові акти.

«Нинішній проєкт будівництва негативно впливає на забудову, яка є невіддільною частиною ландшафтного комплексу Подолу, як історичного центру. Це охоронна зона містобудівної пам’ятки державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ». Центральний історичний ареал. Крім того, ця ділянка примикає до охоронних зон 17-ти пам’яток архітектури, що розташовані на вулицях Межигірській та Ярославській», – підкреслила депутатка.

Як ми повідомляли, ще у 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримала дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку на Нижньому Валу. В результаті фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК «Подол Престиж»), яку кияни охрестили «будинком-монстром».Власниками ТОВ «Пателі Лізинг» є Федора Пателі з Києва і Олег Токар з Дніпра, керівником фірми є Андрій Рокицький.

Як ми повідомляли, прокуратура повернула місту землю на Трухановому острові вартістю понад 25 млн гривень.

Фото: Фейсбук