Місто оскаржує рішення Київського апеляційного адмінсуду, щодо будівництва на Андріївському узвозі, 14-16.

Про це мер Києва Віталій Кличко написавна своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Хочу повідомити, що КМДА оскаржує рішення Київського апеляційного адмінсуду, яке фактично відновлює дозвіл на будівельні роботи на Андріївському узвозі, 14-16. – Бо цим судовим рішенням скасовані приписи та наказ Департаменту держархбудконтролю КМДА, якими заборонялось здійснення будівництва. Але, наголошу: жодне рішення суду в столиці не було та не буде підставою для будівництва в історичних зонах Києва, особливо – на Андріївському узвозі!» – написав Кличко.

Він підкреслив, що позиція міста незмінна і чітка: будь-яке будівнцитво має відбуватись із дотриманням усіх норм законодавства, зокрема, й щодо охорони культурної спадщини.

«Андріївський узвіз – історична старовинна вулиця Києва. І ми повинні зберегти її унікальність. Своїми діями місто вже неодноразово демонструвало, що здатне зупиняти забудовників, які нехтують думкою громади та намагаються втілити свої проекти всупереч інтересам киян і столиці, – зазначив мер. – Тому, ще раз підкреслю, що завершення будівництва на Андріївському узвозі, 14-16 може відбутись тільки за умови дотримання закону і попередніх домовленостей щодо поверховості та вигляду споруди. В іншому випадку – столиця має приклади заморожених об’єктів в історичній частині, власники яких зрештою пішли на умови киян і міста. Останній із таких прикладів, нагадаю, – будівництво на вулиці Гончара, 17-23, де забудовник вже прибирає кілька зайвих поверхів», – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Апеляційний суд Києва дозволив відновити будівництво скандального готелю на Андріївському узвозі. Забудовник через суд скасував наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва, яким два роки тому було анульовано дозвіл на будівництво готельного комплексу. У рішенні адмінсуду вказано, що інспектори Департаменту порушили строки проведення перевірки.

Будівництво готелю на Андріївському узвозі почалося ще в 2012 році, та призвело до акцій протесту, через те, що забудовник зруйнував частину Замкової гори та вулицю Фролівську. Наприкінці 2018 року Київрада розірвала договір оренди ділянки. А через суд вдалося анулювати дозвіл на будівництво. У липні 2019 року ПП «Маркон» зареєструвало за собою на праві приватної власності об’єкт незавершеного будівництва «Готельний комплекс із закладами громадського харчування та паркінгом для легкового автотранспорту» на Андріївському узвозі, 14-16. Торік забудовник представив громадськості два нові варіанти готелю.

Власником ПП «Маркон» є віргінська компанія «Кентрон Девелопмент Інк.» (Kentron Development Inc.), керівником – Валерій Павлюк. Це фірма відомого одеського бізнесменазабудовника сирійського походження Аднана Кивана.

Фото: соцмережі