Ірина Галай, Оксана Літинська, Валентин Сипавін та Дмитро Семеренко здійснили сходження на гору К2.

Про міський голова столиці Віталій Кличко повідомив на своїй Facebook-сторінці.

Віталій Кличко привітав українських альпіністів, які підкорили неприступний восьмитисячник у Гімалаях, відомий як К2 або Чогорі.

Мер Києва наголосив, що К2 – друга вершина у світі за висотою після Евересту і перша за складністю. Відтак, сходження на неї потребує відмінної фізичної підготовки, мужності та великої мети – дістатися вершини.

К2 також називають горою-вбивцею, оскільки вона має дуже складний ландшафт. На цій вершині, висотою 8611 метрів, гине до 23% горосходжувачів.

Підкорили К2 четверо українців. Зокрема Ірина Галай стала першою українкою, яка побувала і на Евересті, і на К2. Оксана Літинська – друга українка після Ірини, яка теж підкорила К2. Також сходження здійснили Валентин Сипавін – світовий чемпіон із льодолазіння та альпініст зі світовим ім’ям. І Дмитро Семеренко – досвідчений альпініст-висотник.

«Як людина, яка нещодавно підкорила Казбек, зійшовши на вершину в 5 тисяч метрів, я розумію наскільки складно було нашим альпіністам здолати понад 8 тисяч метрів. Це – неймовірна сила тіла і сила духу. Коли через біль, фізичне навантаження, холод і ризик життям ти вперто йдеш до мети – підіймаєшся на вершину. Бажаю нашим героям нових висот і вершин в усьому! І сам теж готуюся до нового сходження», – написав Віталій Кличко.

Фото: фейсбук