Натомість в переліку є виконавці другорядних ролей та навіть актори, які не грали в цьому фільмі.

СБУ, яка помилково внесла до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, українського актора Валентина Томусяка, нібито за його роль в пропагандистському російському фільмі «Солнцепьок», чомусь не внесла туди режисера та деяких виконавців головних ролей. Про це інформує спільнота «Бойкот російського кіно».

Представники спільноти підозрюють, що причиною цього є конфлікт інтересів міністра Ткаченка. Мовляв, він не хочу псувати відносини з деякими авторами стрічки.

Активісти повідомляють, що СБУ та Мінкульт, формуючи список, «обмежилися лише трьома десятками прізвищ, хоча у фільмі задіяні близько сотні осіб» і що «під заборону чомусь потрапили переважно другорядні учасники (актори другого плану, каскадери), а не головні творці фільму та виконавці головних ролей».

«Натомість у Перелік чомусь не потрапив виконавець однієї з головних ролей, іменитий російський актор Алєксєй Кравченко. Також у Перелік чомусь не потрапили ні продюсер фільму Сєргєй Щєглов, ні режисери Максим Бріус та Міхаїл Вассербаум. Може, тому, що вони пов’язані з чинною владою «телепузиків» дружніми стосунками або задіяні у «цінних» фільмах, які влада не хоче забороняти? Чи не тому українець Томусяк потрапив у Перелік, бо зе-владі потрібно було створити видимість боротьби з російської кінопропагандою, а саме зі скандальним фільмом «Солнцепьок», і при цьому не забороняти російських «зірок»? А може взагалі весь цей «казус» створений спеціально, щоб дискредитувати й ревізувати Перелік?» — йдеться в дописі.

В спільноті звинувачують Мінкульт та СБУ в тому, що відомства намагаються «розміняти захист національних інтересів України заради власної меркантильної вигоди та культурних уподобань».

Також активісти закликають заповнювати цей список надалі ретельніше і з дотриманням процедури.

Міністр культури Олександр Ткаченко на ці закиди поки не відповів, КиївМеdіа намагається отримати коментар.

Фільм «Солнцепьок» — пропагандистська стрічка російського виробництва про війну на Сході України режисерів Максима Бріуса і Михайла Вассербаума. В сюжеті обігруються кліше російської пропаганди: «геноцид російськомовного населення», «кровожерливі правосеки», «американські найманці на Донбасі». Натомість бойовики ПВК Вагнера представлені як позитивні персонажі.

1 листопада Мінкульт за поданням СБУ додав 32 акторів та інших учасників зйомок російського пропагандистського фільму “Солнцепёк” до списку осіб, які загрожують нацбезпеці України. Згодом міністр культури Олександр Ткаченко звернувся до СБУ з проханням перевірити, як Томусяк потрапив до списку.

Фото: Фейсбук