До останнього часу Рімас Тумінас був керівником московського академічного театру ім. Є. Вахтангова.

Інформація про нібито пропозицію Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка литовському театральному режисеру Рімасу Тумінасу поставити виставу у Національному академічному драматичному театрі ім. Лесі Українки є фейком. Про це повідомляє прес-служба МКІП.

«Особа, яка представляється помічником Міністра у зазначених дезінформаційних повідомленнях, не є ні помічником, ні радником, ні співробітником Міністерства. Також зауважимо, що жодних подібних рішень Міністерством культури та інформаційної політики України не приймалось і навіть не обговорювалось. Більше того, МКІП послідовно виступає проти будь-якої співпраці з «радянськими» митцями, які більшу частину життя пропрацювали у росії» — вказано в повідомленні.

Мінкультури поінформувало Міністерство культури Литовської Республіки, що це фейк.

«Наразі ми з’ясовуємо замовників цієї дезінформаційної кампанії та не виключаємо російське авторство даного фейку. Звертаємось до громадськості та представників ЗМІ не поширювати чутки та неперевірену інформацію» — вказано в повідомленні.

Рімас тумінас — радянський, литовський та російський театральний режисер. Художній керівник московського академічного театру ім. Є. Вахтангова (з 2007 року). Днями росЗМІ написали, що Тумінас через хворобу покинув росію.

Фото: Фейсбук