Мова про проекти законів щодо охорони культурної спадщини. В АМУ вважають, що вони нададуть Мінкульту монополію на інформаційну політику в цій галузі.

Міністерство культури та інформаційної політики України закликає Верховну раду терміново розглянути законопроекти про «протидію хаотичній забудові». Про це повідомляє прес-служба відомства у Facebook.

За повідомленням, цю ініціативу підтримують також «ОДА, мери історичних міст та національних заповідників». В пості очільник відомства “закликає КМДА підтримати МКІП у протидії хаотичній забудові”.

Мова про проекти законів №4561 та №4562.

«Запропоновані зміни до законодавства унеможливлюють хаотичну забудову та корупцію. Але прозора, структурована система захисту культурної спадщини може викликати несприйняття з боку тих, хто зазвичай вирішує питання в обхід законних інтересів держави і суспільства» — йдеться у повідомленні.

В Мінкульті повідомляють, що запропоновані проекти законів передбачають наступне: ввести кримінальну та посилити адміністративну відповідальність за злочини у сфері охорони культурної спадщини, підвищити штрафи за руйнування і знищення пам’яток культури, розширити коло осіб, які можуть складати протоколи за порушення, зменшити кількість погоджень і дозвільних процедур, створити прозорі умови для забудовників, відкритий реєстр нерухомої культурної спадщини, впровадити систему державного контролю та нагляду у сфері охорони культурної спадщини та ін.

Окремо міністерство критикує міського голову Києва Віталія Кличка за те, що він начебто не підтримує таку ініціативу.

Зауважимо, що раніше Асоціація міст України, очільником якої є Віталій Кличко, розкритикувала законопроекти №4561 та №4562 за те, що вони «шкодять місцевому самоврядуванню і не забезпечують досягнення поставленої мети».

Повідомлялося, що «ухвалення законопроекту №4561 призведе до монополізації Міністерства культури та інформаційної політики у сфері охорони культурної спадщини». Також в АМУ наголосили, що речі, які пропонує Мінкульт своїми законопроектами, не практикуються «ніде у світі», а їх ухвалення суперечитиме заявленій меті.

Також міністр культури та інформаційної політики України Ткаченко обіцяє відновити Гостиний двір у Києві за 2 роки, але його навіть немає серед переліку об’єктів, які претендують на капітальний ремонт в рамках «Великої Реставрації».

Як ми повідомляли, Віталій Кличко нещодавно заявив, що альтернативи Асоціації міст України бути не може.

Фото: Фейсбук