В будівлі мали відкрити Меморіальний музей пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру.

Міністерство культури та інформаційної політики дозволило Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» передати в оренду на 15 років будинок колишньої контори єврейського кладовища. Йдеться про єдину історичну споруду в Бабиному Ярі по вул. Юрія Іллєнка, 44, повідомляє «Цензор.НЕТ».

Майбутній орендар − приватна фундація Меморіальний центру Голокосту «Бабин Яр». Частина науковців та громадськості вважають фактичним очільником і головним спонсором МЦГБЯ наближеного до Володимира Путіна російського олігарха Михайла Фрідмана, пише видання.

Повідомляється, що цей будинок, відповідно до рішення національного Оргкомітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру та розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р., був переданий Заповіднику для створення Меморіального музею пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру. Нині ж Мінкультури погодив передачу споруду в оренду МЦГБЯ.

Починаючи від 2017 року Заповідник проводив реставрацію та реконструкцію цієї будівлі, на що було витрачено понад 35 млн гривень бюджетних коштів. Протягом 2017−2018 років за зверненням Міністерства культури та на замовлення Заповідника фахова Робоча група при Інституті історії України НАН України розробила концепцію та розгорнуту тематичну структуру експозиції майбутнього музею. Було створено декілька варіантів дизайну музейної експозиції. Її відкриття було заплановано до 80-х роковин трагедії. Але від 2019 року  фінансування робіт начебто припинилося.

Повідомляється, що Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» планує розмістити в будівлі один з численних музеїв, які Центр планує створити у Бабиному Яру.

Лист від Мінкульту підписаний виконуючою обов’язки державного секретаря Тетяною Філіпченко, яка обіймає посаду директора департаменту фінансів міністерства.

Видання зазначає, що лист Мінкультури був підписаний 31 грудня 2021 року, о 15.51, наприкінці скороченого робочого дня в останній день року.

Нагадаємо, МЦГБЯ планує також будівництво «Меморіалу Голокосту «Бабин Яр»на 2023 рік, відкриття на 2025-ий. У мережі є фото проекту, який переміг на конкурсі авторів. Цей проект в Україні часто критикують, оскільки згаданому благодійному фонду часто закидають фінансування з боку російських олігархічних груп (Михайло Фрідман, Павло Фукс, Герман Хан).

Фото: Фейсбук