Ідею створення на цій локації Музею сучасного мистецтва більше не розглядають.

Міністерство культури та інформаційної політики має намір визнати Гостиний двір у Києві пам’яткою національного значення. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Ми розуміємо, що Гостиний двір, по-перше, це об’єкт державного значення, який ми у МКІП хочемо визнати пам’яткою національного значення. По-друге, об’єкт непростий з точки зору реставрації. Щодо того, яким він буде, без обговорення з громадою ми не будемо приймати рішення, але однозначно це буде культурно-мистецький простір. Зараз потрібна концепція, проведення конкурсу, як саме має відбуватись реставрація», – сказав Ткаченко.

За його словами, раніше обговорювалася ідея створення Музею сучасного мистецтва в приміщенні Гостиного двору, однак тепер від неї відмовилися. Для музею нині розглядають інші локації, зокрема Український дім та Мистецький арсенал.

«У нас є програми нового будівництва, зараз вона на узгодженні, включаючи фінансову складову. Серед претендентів є й Музей сучасного мистецтва, Будинок музики, будівництво великого архіву на Троєщині тощо», – додав Ткаченко.

Як ми повідомляли, на Гостиний двір претендує міська влада Києва і Мінкульт. В Київраді вважають, що передачу Гостиного двору на баланс міста затягує Фонд держмайна — через це місто подало позов до ОАСК.

Фото: Фейсбук