Реакції керівництва консерваторії поки не було.

Експертна рада Мінкульту з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендує Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського розглянути питання щодо відмови від імені Чайковського у назві навчального закладу. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

У відомстві зазначають, що ім’я Петра Чайковського може бути присутнє в українському культурному і громадському просторі, оскільки він не був імперським шовіністом, ворогом гуманізму чи загальнолюдських цінностей як таким.

“Він може бути вшанований там, де це доречно та історично виправдано в Україні, як і в будь-якій країні світу. Не більше і не менше, ніж Шопен та Міцкевич, Равель та Гюго, Вівальді та Данте. Разом із тим абсурдно виглядає ситуація, коли дві консерваторії у світі — у Москві та Києві, мають ім’я Чайковського, а фрагмент його першої симфонії є офіційно затвердженим гімном, який звучить під час виступу російської олімпійської команди під нейтральним прапором, фактично бувши символом нинішньої Росії як держави», — йдеться у висновках ради.

Відтак, експертна рада одноголосно рекомендує колективу академії розглянути питання щодо відмови від імені П. І. Чайковського у назві закладу.

Раніше з аналогічним закликом виступила Асоціація студентів України.

Нагадаємо, частина колективу Національної музичної академії імені П.І. Чайковського виступає за перейменування закладу. До цього публічно закликали, зокрема, професори Олена Корчова та Юрій Чекан, а також студенти та випускники академії.

Натомість ректор Максим Тимошенко виступає за збереження існуючої назви.

Фото: Фейсбук