Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики пропонує Київському національному університету ім. Тараса Шевченка ініціювати громадське обговорення для заміни погрудь російських діячів у вестибюлі метро «Університет».

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Окрім обговорення результатів роботи Ради та планування роботи Ради на 2023 рік, домовились про кілька важливих коротко- та середньострокових ініціатив. Одне з таких рішень – створити на сайті МКІП спеціальну комунікаційну сторінку для зворотнього зв’язку з регіонами, аби громадськість та місцева влада могли повідомляти нам про будь-які проблеми, пов’язані з очищенням публічного простору від радянських та імперських маркерів. Щодо погрудь російських культурних діячів у вестибюлі метро «Університет» – вирішили запропонувати Київському національному університету ім. Тараса Шевченка ініціювати громадське обговорення можливих варіантів їх заміни”, – написав Ткаченко.

Він зазначив, що під час засідання обговорили пропозицію проводити виїзні сесії Експертної ради у регіонах. “Одним із перших може бути Полтава, враховуючи складну дискусію там на рахунок присутності у публічному просторі міста об’єктів, які є імперськими символами росії. Такі регіональні поїздки можуть стати ефективним інструментом вирішення багатьох проблем”, – зауважив міністр.

Як ми писали, в Києві демонтують погруддя Пушкіна та меморіальну дошку Ванді Василевській.

Фото: Відкриті джерела