Мінкульт оголосив, що місцеві органи влади мають законне право ухвалювати рішення про демонтаж пам'ятників, перейменування назв площ чи вулиць, які називаються іменами російських діячів. Але процес має відбуватися цивілізовано.

Про це йдеться у заяві Міністерства культури та інформаційної політики.

Мінкульт виступає за розмежування українського культурного простору від імперської росії, але наголошує, що цей процес має відбуватися цивілізовано, з дотриманням українського та міжнародного законодавства.

Зокрема, якщо пам’ятник має статус пам’ятки місцевого або національного значення, законодавство передбачає відповідну процедуру отримання дозволу на переміщення пам’ятки та виключення її з реєстру за певних умов. Окрім того, деякі пам’ятки можуть мати історичну або іншу цінність з наукової точки зору, тому можуть бути збережені як музейний експонат. 

Окремо, кажуть у міністерстві, слід розглядати питання поховань під монументами та братських могил. Відповідні винятки передбачені, зокрема, і законом про декомунізацію. У кожному випадку, відповідно, необхідно виробляти рішення з урахуванням локальних аспектів – від перепоховання до зміни візуалізації або закладеного змісту.

Фото: Фейсбук