МКІП звернеться до Українського інституту книги, щоб той зупинив закупівлі видання "Щоб не було у 16 запізно".

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики (МКІП) в коментарі для “Української правди“.

Раніше ми писали, що книжка Марини Ланге “Щоб не було у 16 запізно” ввійшла до переліку 689 видань, який затвердили в Мінкульті для подальшої закупівлі в українські бібліотеки. В книжці авторка стверджує, що “дівчатка повинні вміти надихати та бути цнотливими і покірними”, а хлопчики – “досягати успіху та визнання”. Книжку вже розкритикували, а в Українському інституті книги пояснили, як ця книжка пройшла відбір.

Kyiv Media

У МКІП наголосили, що збираються відкликати цю книжку як таку, що рекомендована для закупівлі у бібліотеки.

Ми щиро переконані: в українському суспільстві має бути місце різним поглядам та думкам. Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти цензури у будь-якому її прояві. Водночас, є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків. Книга Марини Ланге “Щоб у 16 не було запізно” – одна із таких речей. Тому що підтримує усталені гендерні стереотипи. Авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати діти різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що “відповідає” уявленням про жіночність і мужність“, – прокоментували в міністерстві.

Додали, що глава Мінкульту Олександр Ткаченко подав запит до Українського інституту книги щодо можливості зупинити процес закупівлі видання “Щоб у 16 не було запізно” Марини Ланге для бібліотек країни”.

У міністерстві запевнили, що забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя “є невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи”.

Додамо, що онлайн магазин Yakaboo зняв з продажу скандальну книжку.

Фото: Фейсбук