Філіпа Кіркорова виключено з переліку осіб, які загрожують нацбезпеці України на звернення СБУ.

Відповідне повідомлення Міністерство культури та інформаційної політики оприлюднило 27 червня.

Тепер Філіпу Кірковору не дише дозволений в’їзд в Україну, а дозволяється трансляція контенту за його участі на українському ТБ та радіо.

При цьому як причини включення, так і причини виключення осіб зі списку СБУ у своїх листах до МКІП не зазначає“, – зазначили в Мінкульті, додавши, що лише СБУ компетентне визначати, кого вносити до “чорного списку”, а Мінкульт лише виконує “адміністративну технічну дію“.

Саме ж СБУ пояснює, що змінили своє рішення через звернення Мінкульту через “судові прецеденти”: “У зв’язку з роз’ясненням Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) від 24 червня 2021 року, в якому наголошується на наявності судових прецедентів з зазначених питань, Служба безпеки України потребує додаткового опрацювання даного питання”, – йдеться в коментарі в УП.

Тим часом російський співак Філіп Кіркоров, який активно підтримував анексію Криму, уже записав відео з подякою і розмістив його на своїй Instagram-сторінці. Цікаво, що можливість коментування допису користувачам з України наразі обмежена.

Спасибі шанувальникам з України за любов. Я захоплююся істинною народною любов’ю, які дива вона творить. Дякую вам. Тепер в кожному будинку України можуть по праву звучати мої пісні, по телебаченню можуть транслювати мої шоу. І, звичайно, дуже чекаю живих концертів“, — заявив він.

У підписі до самого відео Кіркоров зазначив, що його переповнює почуття гордості та радості та подякував українцям за слова підтримки.

Ви протягнули Росії соломинку дружби, саме з таких світлих променів в майбутньому ми повернемося до дружби й поваги, можливо, саме зараз зароджується надія на те, що ситуація між нашими країнами покращиться“, — заявив російський співак.

Зазначимо, Філіп Кірковор пробув у “чорному списку” лише 5 днів. Так, Мінкульт 22 червня вніс російського співака Філіпа Кіркорова до переліку осіб, які несуть загрозу національній безпеці України. Відповідне рішення ґрунтувалося на листі від Служби безпеки України.

Додамо, Кікроров щорічно незаконно гастролює вокупованому Криму, хизується цим, називає Крим російським та дякує російському президентові Володимиру Путіну за окупацію.

Активіст Сергій Стерненко у своєму Telegram-каналі висловив переконання, що СБУ “дала задню” винятково під тиском президента, який є давнім другом Кіркорова.

Фото: скріншот