В міністерстві очікують, що Фонд держмайна передасть їм цю пам'ятку. Також на Гостиний претендує КМДА.

Київському Гостиному двору присвоєно категорію пам’ятки культурної спадщини національного значення. Про це написав у своєму Facebook міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір (за проектними матеріалами архітектора Л.Руска, 1809 р.)» у місті Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм охоронні номери.

«Це рішення Уряду сприятиме збереженню та популяризації культурної спадщини національного значення. Зокрема, воно дозволить Фонду державного майна передати пам’ятку в управління Міністерству культури та інформаційної політики, а відтак – почати роботу над протиаварійними та реставраційними роботами» — пише Ткаченко.

Зауважимо, що лише напередодні Мінкульт оприлюднив рейтинг пам’яток-кандидатів на реставрацію, серед яких жодного проекту реконструкції Гостиного двору немає.

Як ми повідомляли, на Гостиний двір також претендує КМДА, і Віталій Кличко вважає, що передачу цього об’єкта місту було заблоковано.

Також міський голова Віталій Кличко заявив, що наразі місто готове взяти на баланс і швидко добудувати Гостиний двір, який «чудово впишеться в проект реконструкції вулиці Сагайдачного та Контарктової площі».

Фото: КМДА