Римо-католики очікують, що це допоможе в передачі храму в їхнє користування.

Міністр закордонних справ Ватикану архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер (секретаря у справах відносин апостольської столиці з державами) відвідає костел св. Миколая у Києві. Як повідомляє Католицький медіа-центр, дипломат прибуде до Києва, у п’ятницю, 20 травня.

О 18:00 заплановано його візит у костел св. Миколая в Києві, по вул. Васильківській, 75.

Ґаллаґер візьме участь в урочистій інсталяції статуї св. Михаїла Архангела, яку Папа Франциск освятив спеціально для київської парафії св. Миколая, що пов’язане з переданням їй у постійне користування храму.

Це вже другий візит представника Ватикана до костелу св. Миколая останнім часом. Напередодні Великодня, 14 квітня 2022 року, тут побував кардинал Конрад Краєвський.

В РКЦ наголошують, що ця увага до київського храму з боку найвищої влади церкви “виявляє її турботу про вірян-католиків України, а також сподівання, що влада України врешті-решт виконає свою обіцянку і вже скоро поверне храм релігійній громаді”.

Відомо також, що Ґаллаґер зустрінеться із представниками ієрархії та влади, зокрема, з Міністром закордонних справ України, а також відвідає місця, які постраждали від війни.

«Його Ексцеленція Архиєпископ Пол Ричард Галлахер, Секретар у справах відносин Святого Престолу із державами, щойно прибув до України. Ласкаво просимо на гостинну землю! Починається насичена програма, яка відкриє нову сторінку на новому рівні відносин між Україною і Ватиканом», — прокоментував подію посол України у Ватикані Андрій Юраш.

Загалом візит Ґаллаґера в Україну розпочався 18 травня і триватиме 3 дні. У середу він відвідав у Львові Свято-Юрський комплекс і зустрівся з єпископами Української Греко-Католицької Церкви.

Фото: Фейсбук