Міністр не переконаний, що в католицької громади будуть кошти на подальші реставраційні роботи.

Про це міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко повідомив “Радіо НВ”.

“Рішення стосовно передачі парафії прийнято ще рік тому постановою Уряду. У документі прописано достатньо чіткий алгоритм того, коли безпосередньо це може статися (Попередня мова йшла про термін до 2023-го – Ред.). Але питання не в тому. Там же служби РКЦ відбуваються? Відбувається. Тобто костел вже знаходяться де-факто в користуванні католицької громади. Я думаю, що з огляду на юридичні обставини, якщо ми збираємося зараз відновлювальні роботи проводити за рахунок держави, благодійників, то ми це зможемо робити, як державна організація. І паралельно вирішувати питання часових рамок передачі храму. Мається на увазі не тільки постанови, а і підписання акту. При передачі костелу в користування католицької громади ми маємо бути переконані, що в громади будуть кошти на подальші реставраційні та інші роботи. Тому що ми стикаємося з багатьма ситуаціями, коли релігійні спільноти, яким передали в користування об’єкти, потім знову звертаються до держави з проханням виділити кошти на реставрацію”, – вважає Олександр Ткаченко.

Артистів Будинку органної музики планують відправити на гастролі: “Наразі ми домовляємося щодо гастролей колективу органістів по Україні. Ми знаємо, що репетиційний процес буде продовжуватися. Місце для репетицій у них є – скоординують графік Національної музичної академії. Обговорюємо також можливості з кількома установами, в яких є органи, наприклад, у Львові”, – додав міністр.

Водночас Єпископ Києво-Житомирської дієцезії в Україні Віталій Кривицький під час прес-конференції 7 вересня заявив, що в Мінкульті не допускають можливості реконструкції представниками католицької церкви із залученням польських інвестицій. Також віряни римсько-католицької церкви наполягають, що саме вони мають бути балансоутримувачем будівлі, а не Міністерство культури.

Напередодні з закликом повернути костел Святого Миколая до президента звернулася Релігійна римо-католицька громада. Вони ж наголошували на укладених домовленостях з міжнародними благодійними організаціями, які готові виділити кошти для повноцінної реставрації будівлі храму. Єдиною умовою виділення фінансування є передача костелу релігійній громаді парафії св. Миколая м. Києва.

Фото: Фейсбук